Zdravá strava: Jaké chyby vás mohou držet od vysněné postavy?

pexels-photo-70497

Boj za nové tělo je pro mnohé lidi opravdu boj v pravém slova smyslu. Snaží se zhubnout, ale přesto efekt není pořád takový, jaký by si přestavovali. Jaké chyby možná nevědomky dělají? A není pro ně zdravá strava španělská vesnice?

Nepravidelný režim

Můžeme jíst zdravě, ale dokud si nevytvoříme pravidelný režim, který budeme dodržovat, nikdy se neposuneme dál. Je třeba jíst minimálně 5x denně v menších dávkách. Nevynechávat žádné jídlo, a hlavně – nepřejídat se navečer.

Nepřítel číslo 1: Bílé pečivo

Bílé pečivo a zdravá strava nemají nic společného. Bílé pečivo je v podstatě hromada jednoduchých cukrů, která nás zasytí na velmi krátkou dobu. Nejlepší je místo pečiva si dát zeleninu. Pokud ovšem na pečivě trváte, čtěte si složení a kupujte pečivo celozrnné – a neplést s vícezrnným!

Sladké limonády

Možná jíte zdravě, ale párkrát v týdnu si dopřejete nějakou fajn sladkou limonádu. V těchto limonádách je ale hromada cukru a hubnout vám opravdu nepomohou.

Alkohol

Jídlo pro vás znamená zdravá strava a pohyb a stejně se kila dolů nesunou tak rychle, jak byste chtěli? A co alkohol? Přestože deci červeného vína prý při hubnutí pomáhá, tvrdý alkohol a pivo jsou velmi kalorické nápoje, které zabíjejí proces hubnutí.

Jednotvárná strava

Už jste vyřadili z jídelníčku nezdravé jídlo a zařadili zdravou stravu, ale efekt stále není takový? Možným problémem bude jednotvárnost stravy. Prozkoumávejte internet a různé kuchařky a vzdělávejte se, co se týče zdravé stravy.

Proces by neměl být skokový. Jezte dál to, co vám chutná, ale snižte dávky, zařaďte navíc zdravou stravu a hlavně pohyb.

Výdej energie

Pokud chceme hubnout, je vždy třeba pamatovat na to, že výdej energie musí být větší, než příjem. Pokud to chcete vzít z gruntu, můžete si zapisovat přijaté kalorie a promýšlet a zapisovat, na kolik jste denně aktivní.

Pokud se vám ale do zapisování nechce, jezte s mírou a zkoušejte se stále víc hýbat. Nezapomínejte také, že chůze je nepřirozenější pohyb, který přináší svoje ovoce.

Největší chyba? Ovoce večer

A když už jsme u ovoce – zdravá strava ráno, nehodící se strava večer. Ovoce je velmi sladké, a pokud si ho dáme odpoledne nebo dokonce večer, tělo už nestihne tyto cukry zpracovat.

 

2 Comments

Click here to post a comment

  • Krásný sluníčkový den, ovoce večer se mi nezdá jako omezující potravinou v tento čas. Ovoce obsahuje sice cukr ale jednoduchý a tak se velmi rychle tráví a neukládá se na tuky. A také existuje kyselejší varianta ovoce…:))). Vladka