Vypěstujte si: 5 blahodárných rostlin pro krásu

cup-leaf-spring-leaves

Můžete si koupit krém v drogerii nebo parfumerii, anebo můžete zkusit sílu doma pěstovaných rostlin. Využijte 5 blahodárných rostlin pro vaši krásu.

Antioxidační aloe vera

Aloe vera je jedním z nejčastějších rostlin v kosmetice. Jeho velkou hlavní výhodou je, že obsahuje antioxidační složky, které mohou pomoci při zklidnění složky. Proto je také aloe vera tak často uvedeno jako hlavní složka na výrobcích po opalování.

Aloe vera se dá také používat na kůži postiženou akné, a ocení jej také ženy, které jsou alergické na různé odličovače. Zkuste místo klasických přípravků namočit tampon do aloe vera gelu a odlíčit oči s ním.

Bonus: Aloe Vera nepotřebuje časté zalévání, takže je i nenáročné na údržbu.

Co udělat pro krásu? Použijte bez černý

Černý bez je rostlina, která je často vyhledávaná pro své léčebné účinky a hlavně – má skvělý účinek na vaši pleť. Olej z černého bezu lze totiž použít jako mast na kožní vyrážky a také na uklidnění jizev. Černý bez má také antioxidační prvky, které působí skvěle na omlazení pleti. Proto je bez černý pro vaši krásu skvělá přírodní volba.

Zelený čaj jinak

Zelený čaj je velmi užitečný během zimního období pro vaše zdraví, dá se ale využít i pro vaši krásu. Pokud máte problémy s lupy a vypadávání vlasů, zelený čaj může být řešením vašeho problému. Uvařte zelený čaj tak, jak to děláte obvykle, nechte vychladnout a poté si s ním opláchněte vlasy ve sprše. Měly by být po opakovaném používání hladké a lesklé.

Vilín virginský

Vilín virginský může být velmi dobrým pomocníkem v boji proti akné. Některé anti-akné výrobky mohou být příliš silné a mohou dráždit kůži. Vilín ale pokožku celkově uklidňuje a může vám dokonce pomoci i při zbavování se jizev po akné.

Meduňka lékařská pro krásu

Nejen, že provoní vaši zahradu. Může ale i uklidnit vaši pokožku například po ošklivém bodnuté hmyzem. Obsahuje totiž speciální látky, které chrání pokožku před poškozením. Můžete si také vytvořit balzám, který pomáhá léčit popáleniny.

Inspirováno článkem z The RealSimple.com

 

 

Add Comment

Click here to post a comment