7 věcí, které dělají nadprůměrně úspěšní lidé o víkendu

úspěšní lidé

Odpočíváte o víkendu? Nebo se naopak snažíte dohnat ztracený čas, a věnujete se různým aktivitám, pro které nezbylo v týdnu místo, tak, jako to dělají úspěšní lidé?

Jedna věc je být úspěšný a druhá být úspěšný výjimečně. Pro to, abychom se ale mohli zařadit do druhé kategorie, musíme být ochotni na sobě pracovat.

Mnoho lidí víkend bere jako čas k povalování, vysoce úspěšní lidé ale mají jiný pohled na věc.

Co dělají jinak?

#1 Úspěšní lidé vstávají o víkendu brzo

Ne vždy to jde tak jednoduše. Generální ředitel společnosti Apple vstává každý den ve třičtvrtě na čtyři. Každý den, tedy – i o víkendech. Není úplně dobře říkat si, že protože je víkend, máme nárok na to ležet v posteli do oběda. Samozřejmě, každý někdy potřebuje pořádný odpočinek. Nejúspěšnější lidé ale vědí, že čas je pro každého to nejcennější.

#2 Úspěšní lidé čtou

K tomu asi není moc potřeba něco dalšího dodávat. Jednoduše – nečtete? Tak čtěte!

#3 Úspěšní lidé se věnují svým koníčkům

Pokud chceme být úspěšní, nemůžeme celý život strávit jenom prací. Ti nejúspěšnější vědí, že je potřeba se mezi prací i bavit.

#4 Úspěšní lidé jsou o víkendu „offline“

Spousta z nás musí být na příjmu i o víkendech. Anebo ne? Mnoho lidí na víkend vypíná mobily, internety a…no, však to znáte.

#5 Úspěšní lidé jsou o víkendu se svojí rodinou

S rodinou, přáteli, … Protože co je víc?

#6 Úspěšní lidé o víkendu sportují

Čistá mysl se drží ve spokojeném těle. Ti nejúspěšnější lidé sportují nejen během týdne, ale i o víkendu. Nemusí podávat profesionální výkony, ale i dvouhodinová procházka se počítá.

#7 Úspěšní lidé si dělají plán na nadcházející týden

Aby vás v pondělí pracovní povinnosti nezahltili hned ráno, udělejte si v neděli večer to-do list nejdůležitějších věcí, které bude potřeba ten víkend zařídit.

A jak trávíte víkendy vy?

Add Comment

Click here to post a comment