Děláte něco z toho? Tyto zlozvyky jsou opravdoví ničitelé produktivity

zlozvyky

Nic nedokáže produktivitu narušit víc, než zlozvyky. A přitom stačí tak málo, abyste měli ze dne opravdu maximum.

Zlozvyky způsobují například to, že se cítíme nesoustředění, odvádíme méně přesnou práci, nejsme tolik kreativní a cítíme se častěji unavení. Některé zlozvyky jsou horší, všechny se ale dají postupem času zkrotit. Jednoduše – trochu disciplíny dokáže udělat velké divy.

Trocha disciplíny dokáže udělat velké divy.

Čemu se tedy máme vyhnout, pokud potřebujeme trochu nakopnout, co se týče práce, a výdrže celkově?

  1. Impulzivní prohledávání internetu

Přibližně 15-20 minut trvá, než se plně soustředíme. To znamená, že pokud začneme pracovat na úkolu, poté rychle přeskočíme na hledání něčeho na internetu, naruší se naše soustředěnost, a my budeme úkol místo 10 minut dělat hodinu. Zkuste se nejdříve soustředit na 15 minut, a opravdu během této doby nedělat nic jiného.

  1. Perfekcionismus

Ne každý s tím má takový problém, ale spousta lidí ano. Mnoho z nás má totiž pocit, že pokud není práce odvedena 100%, nemá to cenu. Pamatujte ale na to, že nikdo nemůže být stále a ve všem stoprocentní. Někdy prostě stačí být jednoduše „dobrý“.

  1. Okamžité odpovídání na zprávy

Hned co dorazí e-mail, nebo zpráva, odpovídáte. To vás ale neustále od něčeho vyrušuje, a vy pak vlastně pracujete v nekonečné nesoustředěnosti. Ve stavu, kdy vás stále něco vyrušujete a vy se nikdy nemůžete úplně soustředit na práci. Zkuste příště odpovědět třeba za půl hodiny. Nebo si prostě nastavit 3x denně budík, a kontrolovat maily opravdu jen v tu dobu, kdy zazvoní.

Neodepisujte na zprávy a e-maily okamžitě, pokud to není nezbytné.

  1. Odkládání budíku

Dělá to spousta z nás. Je to nešvar, který není jednoduché se odnaučit. Kdo by si nepospal o 10 minut déle, že? Jenže tak to většinou není. Často poté díky odložení budíku zaspíme. Co kdybychom si příště místo odkládání, budík prostě celkově nastavili na pozdnější čas, a rovnou vstali?

Znáte některý z těchto zlozvyků? A jak s nimi pracujete?

Inspirováno článkem z Entrepreneur.com.

Add Comment

Click here to post a comment