Jak být více pozitivní? Osvojte si 4 zvyky

pexels-photo-185937

Myslíte si, že potřebujete mít duši stejně nakřáplou jako Kurt Cobain nebo Amy Winehouse? Není to tak. Čím více veselí budete, tím větší představivost si vybudujete a celkově budete více inovativní. Jak být více pozitivní?

Nikdo není nepřetržitě pozitivní, a ani to není dobře. Někdy je jednoduše potřeba si trochu zanadávat a ulevit si. Pokud ale bude váš celkový stav mysli spíše pozitivní, bude váš život šťastnější.

Šťastná mysl pomůže kreativnímu myšlení mnohem více, než trucování.

Jaké 4 zvyky si osvojit, abychom převrátili naše negativní myšlení?

  1. Nadechněte se

Pokud jste vystresovaní nebo naštvaní, musíte se na chvilku zastavit a nadechnout, abyste mohli reagovat racionálně a adekvátně. Pokud budete chvilku „relaxovat“, resetujete tím váš nervový systém po stresující situaci.

Zastavte se, pohodlně se usaďte a zhluboka dýchejte. Při každém výdechu odchází stres z těla pryč.

  1. Začněte s příjemným rituálem

Díky pomalému dýchání jste už uklidnění. Jak se teď dostat do stavu pozitivního myšlení? Chce to především aktivity, které vám zvednou náladu. Může to být seznam věcí, které vám dělají radost nebo třeba procházka s kamarádkou. Určitý sociální kontakt navíc pomáhá i tehdy, pokud jste introvert.

  1. Dejte si „voraz“

Momenty, kdy se cítíte extrémně šťastní, vám zvednout míru kreativity na maximum. Pokud jste tedy už dlouho v kanceláři, ve škole, pracujete na projektu a myšlení už vám pomalu zastavujte, ukončete to. Jděte na procházku, zaplavat si, nebo třeba skočte na novou výstavu.

Není to prokrastinace, pokud je aktivita opravdu inspirující.

  1. Dejte průchod vaší temné stránce

Pozitivní přístup k životu sice vede k větší originalitě a radosti, člověk není nepřetržitě šťastný. Dejte průchod vašim pravým emocem, protože popírání svých negativních pocitů vytváří emocionální otupělost a to je pro produktivitu to nejhorší.

Inspirováno článkem z The Success.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Studentka sociologie, angličtiny a společenských věd, milovnice jazyků, hudby, umění, fotografie a hezkých slov :)

instagram.com/zuzanks
Zuzana Horáková

Add Comment

Click here to post a comment