Jak dosáhnout vytouženého cíle aneb 5 chyb, kterých je dobré se vyvarovat

sen

Náš život je především o posunu. O posunu vpřed. A proto je důležité si uvědomit, jakým směrem chceme svůj život posouvat. Jaké jsou naše cíle a jaké naše sny. A nezáleží na tom, zda se týkají pracovního nebo osobního života. Vždy je potřeba tvrdá práce, odvaha a odhodlání uspět.

Až se svému cíli vydáte naproti, vyvarujte se těchto 5 chyb, které vás z té cesty velmi snadno svedou. To by byla přece velká škoda.

1. Očekáváme výsledky během velmi krátké doby

Tato chyba může mít velký dopad na naši víru a motivaci uspět. Pokud se totiž vytoužený výsledek nedostaví rychle, ztratíme víru ve splnění svého snu. Učte se být trpěliví. Není to lehké, ale právě trpělivost vás dovede k vytouženému cíli.

2. Vnímáme naše selhání jako impuls k tomu, abychom se vzdali

Před pár dny jsem četla knihu od spisovatele jménem Robin S. Sharma, který v ní uvádí:

“Na tom, že člověk udělá chybu, není nic špatného - pouze tak jako lidé rosteme. Musíme dělat chyby, protože chyby jsou semínka růstu. Jen bychom neměli opakovat pořád ty samé.”

Je tedy jen na nás, zda selhání budeme vnímat jako znamení k tomu, abychom se vzdali, nebo k tomu, abychom začali znovu.

3. Nepředstavujeme si, jak náš cíl vypadá

Buďte alespoň na okamžik snílci. Představujte si ve své mysli, jak konkrétně váš cíl vypadá. Představujte si, jak se při jeho dosažení budete cítit. Sen je místem, kde naše cesta začíná. Náš mozek nedokáže rozpoznat rozdíl mezi mezi vizualizací a realitou. Mějte proto tento váš obraz pořád na očích. Bude to vaše vnitřní motivace jít dál.

4. Porovnáváme se s ostatními

To, že jsme lepší než jiní, nám přináší potěšení. Že jsme naopak horší zase zklamání a frustraci. Kdo ale stanovil měřítko pro lepší a horší? Jen my v naší hlavě. Žádné univerzální horší a lepší ovšem neexistuje. A proto směřujme veškerou energii na nás a naše sny místo toho, abychom se porovnávali s ostatními.

5. Chceme hodně, ale vystačíme si s málem.

V knize Hadí žena od autora Hernán Huarache Mamani je uvedena další hezká myšlenka: Kdo chce od života málo, dostane málo. Kdo chce od života hodně, dostane hodně. Mnoho lidí okolo mě má velké sny, ale chybí jim odvaha na změnu. Myslí si, že pro ně tento jejich velký sen není.  A spokojí se raději s tím, co mají, místo toho, aby uvolnili vedle sebe prostor pro něco nového. 

Vyvarujme se těchto zbytečných chyb. A pojďme si každý žít svůj sen.


Add Comment

Click here to post a comment