Jak na víkendové odreagování od práce?

příroda

Ne každý má to štěstí, že nepracuje o víkendech. Všichni máme ale určité dny v týdnu, kdy si odreagování a odpočinek dovolit můžeme.

Mrkněte na několik tipů, jak strávit víkend, abyste do nového pracovního týdne vkročili s klidnou hlavou a vnitřní spokojeností.

#Bez inernetu je líp

Odjeďte někam, kde není Wi-Fi připojení. Někam, kde se zastavil čas. Na chatu, za maminkou, za prarodiči. Donutí vás to přemýšlet o jiných věcech, než jsou termíny, peníze a rychlost. Nebo si jednoduše alespoň na nějaký čas Wi-Fi vypnětě. Uvidíte, jak osvobozující pocit to může být.

#Procházky v přírodě

Příroda nás odedávna naplňuje klidem a dodává celému našemu tělu tolik potřebnou energii. Zkuste strávit celé odpoledne v lese nebo kdekoli jinde, kde uslyšíte pouze zpěv ptáků a šumění větru. Pokud nemáte to štěstí, a takové místo na odreagování nemáte nikde poblíž, zajděte na procházku do nejbližšího parku, nebo vyjeďte za město. Vezměte s sebou knížku a vnímejte jen šelest listů a sluneční paprsky prokukující skrze stromy.

#Sport

Sport a pohyb celkově je jedním z nejlepších odreagování pro naše tělo i mysl. Vezměte přítele nebo kamarádku a běžte si zaběhat do parku, zajezdit na bruslích nebo zacvičit jógu. Možná vás vždycky bavilo jezdit na kole? Nebo jste rádi hráli volejbal? Vraťte se ke svému starému koníčku.

#Za kulturou

Pokud se vám nechce ani na chatu ani do přírody, zajděte na koncert s přáteli. Nebo na nějaké představení do divadla. Pročistěte si hlavu tím, že nebudete myslet na tabulky v Excelu ale na to, jak hezký je herec v hlavní roli.

#Pracovní odreagování 1.0

Marketingové plány a náčrty nechte ležet. Otevřete okno, pusťte si oblíbenou hudbu a začněte uklízet. Pomalu, beze spěchu. Umyjte okna, utřete prach. V čistém prostředí se pracuje stejně nejlépe a nejen během pracovního týdne to poté oceníte.

#Pracovní odreagování 1.1

Pokud na víkend odjíždíte na chatu nebo chalupu, jenom lépe. Projděte se pomalu po pozemku a zastřihněte keře. Vezměte si rukavice motyčku a hrabičky, a běžte vyplet záhon s růžemi. Nakonec můžete vzít psa a zajít třeba na houby.

 

A dejte vědět, jaký typ odreagování pomáhá od stresu vám!

Add Comment

Click here to post a comment