Jak posílit vůli a přemoct boj s prokrastinací?

stesti

Jak posílit vůli a přeměnit frustraci, deprivaci a prokrastinaci v motivaci? Přečtěte si několik našich tipů na téma „jak posílit vůli“.

Obklopujte se správnými lidmi

Buďte ve společnosti lidí, kteří jsou pracovití a kteří se snaží plnit všechny úkoly, tak jak mají. Nejlépe se vám bude dařit například v kavárně, kam lidé chodí pracovat. Díky tomu vás podvědomě situace přiměje k tomu, abyste pracovali také.

Pokud se nemůžete donutit pracovat produktivně ani v těchto místech, zajděte na pár dní přímo do kanceláře, a pokoušejte se navyknout na pracovní režim. Jak posílit vůli dál? Také pomůže psát si to-do list a uvědomovat si, co všechno je ještě třeba splnit.

Zpomalte svoje tempo

Nadechněte se a rozmyslete si, které úkoly vás ještě čekají. Pokud je to něco, co dlouho odkládáte a způsobuje vám to nepříjemné pocity, představte si to ne jako něco, co je těžké, ale jako něco, co vás poté, co to zvládnete, velmi posílí. Berte to jako výzvu.

Jak posílit vůli? Vytvářejte si výzvy

Zamyslete se nad tím, co je pro vás složité, ale chtěly byste toho dosáhnout. Vytvořte si poté dlouhodobé a krátkodobé úkoly v to-do listu, které se budete snažit zvládnout.

Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. Gándhí

Představte si život jako velký obrázek

Jste součástí velkého neskutečného společenství, které funguje. Nepodceňujte se. Uvědomte si, že na světě jsou lidi, kteří za svůj život napsali nespočet knih. Proč vy byste tedy nezvládli napsat alespoň jednu?

Rozhodujte se do tří úderů srdce

Jak posílit vůli? Pokud se rozhodnete hned, máte vyhráno. Pokud se rozhodnete do třech úderů srdce, pořád super. Pokud to ale nestihnete a začnete přemýšlet, je zle. Mozek si začne vymýšlet důvody, proč něco neudělat, začne vás strašit důsledky. Rozhodujte se proto hned.

Odpouštějte sami sobě

Nedaří se vám jak posílit vůli? Nezvládli jste to, co jste chtěli? Odkládáte stále ty stejné věci? V důsledku toho o sobě můžete začít přemýšlet s velkým despektem a frustrací. Proč? Proč se radši neupnout na budoucnost a odpustit si to, co bylo? Každý se v životě choval nějak. Mnoho lidí změnilo svůj přístup a podařilo se jim vybudovat neskutečné společnosti, nebo napsat několik knih.

Každý to zvládne, když chce.

Zdroj: success.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Studentka sociologie, angličtiny a společenských věd, milovnice jazyků, hudby, umění, fotografie a hezkých slov :)

instagram.com/zuzanks
Zuzana Horáková

Add Comment

Click here to post a comment