6 jednoduchých způsobů, jak se udržet fit v zimě

pexels-photo-205324

Zima je období, kdy jsme všichni trochu v útlumu. Kratší dny a delší noci, více tmy a hlavně zimy. Není už tolik jednoduché ráno vyběhnout do parku, protože je venku docela pěkná kosa. Jak se udržet fit v zimě?

Vnitřní cvičební alternativy

Venkovní sportování je fajn, na vnitřním ale také není nic špatného. Pokud se vám zrovna nechce chodit potit se do posilky, zkuste vyhrabat speciální cvičební nebo taneční videa a cvičte doma. Stejně spoustu lidí cvičí doma i v létě.

Investujte do správného vybavení

Pokud se ptáte, jak se udržet fit v zimě, v podstatě se toho zas až tak moc nemění. Jde jen o to se přemoci, a hlavně – pořídit se pořádně teplé oblečení na běhání nebo túry. Jenom poté můžete v klidu ve venkovním sportování pokračovat.

Správné oblečení je v zimě základ. A zamezí všem výmluvám ohledně chladného počasí.

Všechno dohromady

To, že je zima neznamená, že se musí cvičit pouze vevnitř. Dělejte všechno dohromady. Cvičte doma, ale zajděte i na dlouhé procházky a, pokud máte tu možnost, zajeďte si třeba na lyže. Neomezujte se jenom na venkovní cvičení v létě a na vnitřní v zimě

S podporou jde všechno lépe

Zahrňte do svých aktivit i přátele a rodinu. Díky tomu se vám bude sportovat ještě lépe.

Užívejte si to!

Můžete se snažit, jak chcete. Pokud si ale sportování nebudete užívat, nikdy vám to nevydrží dlouho. Nenávidíte běh a milujete tanec? Nenuťte se do ranního běhání, ale raději se zapište na večerní kurzy salsy. Zapojte se do takového cvičení, které vám vyhovuje.

Zapojte se do takového cvičení, které vám vyhovuje.

Jak se udržet fit v zimě? Prostě jděte do toho

Poslední rada, která nepotřebuje moc rozebírat. Musíte sami chtít a donutit se aktivitu opakovat alespoň 20x. Díky tomu si vytvoříte návyk a nebudete už se muset dál do cvičení nutit. Půjde to samo.

I v zimě.

Inspirováno článkem z SummerTomato.com.

 

 

 

Add Comment

Click here to post a comment