Jak správně o něco požádat tak, abychom dostali to, co chceme?

pexels-photo-101584

Každý někdy musí o něco požádat. Některé žádosti jsou minimální, jiné jsou ale pro nás velmi zásadní a potřebujeme, aby nám bylo vyhověno. Jak správně o něco požádat?

Nejlepší věc, kterou můžeme udělat je pořádně naši žádost promyslet ještě před tím, než s ní vyrukujeme nahlas. Mnoho lidí se nejvíce bojí zeptat, protože mají pocit, že vyjde buď všechno, nebo nic. Přitom zapomínají na to, že někdy může jít také o domluvu a kompromis mezi dvěma názory.

Jaké jsou kroky k úspěchu?

#1 Uvědomte si, že není čeho se bát

Strach z potrestání nebo odmínutí jsou největší důvody toho, proč se lidé bojí zeptat. Bojí se, že pokud ukážou, co opravdu chtějí, mohou být zraněni. To se ale nemusí vůbec stát, pokud vaši žádost, a hlavně – jednotlivé body, pořádně promyslíte. Dejte si na čas a sepište je.

#2 Nebojte se prodat sami sebe

Dva nejdůležitější elementy, které je potřeba dát na odiv, pokud o něco žádáte, je sebedůvěra a odhodlanost. Pokud neveříte tomu, že vyhrajete, skutečně ani vyhrát nakonec nemusíte. Uvědomte si, že mnoho věcí je také o nastavení vaší mysli.

#3 Zorganizujte svoje myšlenky

Nemůžete dosáhnout toho, co chcete, pokud druhá strana neporozumí vaší promluvě. Sepište si vaše body a zkuste si poté vyslovit je nahlas před zrcadlem. Věříte sami sobě? Zkoušejte to znovu a znovu.

#4 Až budete žádat, žádejte upřímně

Důležité žádosti jsou vyslyšeny vždy spíše, pokud žadatel je žadatel zapálený do tématu, přátelský a slušný. Takovému postoji je totiž velmi těžké odolat. Ptejte se proto nadšeným tónem, a ukažte, že vás celá věc opravdu zajímá, a že vám na ní záleží.

#5 Buďte také připraveni na odpor

I přes dokonalé splnění našich rad můžete stejně nakonec narazit na odpor. Možná se osoba chce pouze poradit s někým na vyšším místě. Ale připravte se také na to, že může říci ne. Pokud se tak stane, buďte slušní a vděční. Zkuste nadále udržet zapálenou debatu, nebo počkejte, jestli osoba nezmění názor do druhého dne.

#6 Jak správně o něco požádat? Naučte se říkat děkuji

Pokud dostanete to, co chcete a nebo ne – stejně poděkujte. Vděčnost vám může otevřít mnoho zdánlivě zavřených dveří. Když ne hned, tak alespoň v budoucnu. Pamatujte na to.

Inspirováno článkem z The Success.com

Add Comment

Click here to post a comment