Jak v sobě probudit kreativitu? Najděte svoje druhé já

pexels-photo-89860

Kreativita. Co to vlastně je? Je to schopnost dělat stále nové věci, vymýšlet nové nápady a cesty k jejich uskutečnění. Někdo je kreativní více, někdo méně. Čím to je? Jak v sobě probudit kreativitu? Dá se kreativní myšlení naučit?

Kreativita nám často pomůže objevovat právě nové cesty a můžeme díky ní zjistit, co opravdu v životě chceme. Jak se jí naučit?

Veďte si deník

Něco na psaní způsobuje to, že se cítíme uvolněněji a klidněji. Je to totiž jednoduchý způsob, jak se vypsat z něčeho nás zrovna zaměstnává. Deník ale nemusí sloužit pouze jako prostředek k vypsání svého smutku.

Deník může sloužit také k zaznamenávání nápadů. K vylepování fotek. K uvolňujícímu vybarvování obrázků. Deník může být vaší stálou zásobárnou kreativity. Kdykoli do něj poté ve chvílích smutku nahlédnete, opět vás vrátí do života.

Malujte

Nezáleží na tom, jestli si myslíte, že malovat umíte nebo ne. Vezměte si papír a různé tužky, fixy a barvy a malujte. Cokoli vás napadne. Můžete vzít i lepidlo a do vašeho výtvoru vlepit další obrázky. Na tom, co kreslíte, vůbec nezáleží. Jde o samotný fakt, že používáte jeden ze způsobů, jak v sobě probudit kreativitu.

Buďte venku, kdykoli to jde

Venkovní prostředí je nabyté energií. Všude kolem vás je čerstvý vzduch, slyšíte zvuky života, smějící se děti, vidíte kvetoucí rostliny, stříkající fontánu. Díky slunečnímu záření také získáte potřebný vitamin D, který způsobí, že se budete cítit více šťastní a kreativní. Snažte se proto trávit více času ve venkovním prostředí.

Venku vás pravděpodobně napadne spoustu zajímavých myšlenek nebo nápadů. Zapište si je, až se vrátíte domů.

Hýbejte se

Najděte si aktivitu, která vás baví. Může to být běh, tanec, jóga, cokoli. Jednoduše, věnujte se nějakému sportu. Díky tomu, že se budete pohybovat, bude vaše tělo i mysl čerstvá. Dlouhé sezení v kanceláři u pracovního stolu a vyplňování tabulek ve vás kreativitu neprobudí.

Hrajte si

Ať už se snažíte najít způsoby, jak v sobě probudit kreativitu, nezapomínejte si mezi vší tou honbou za ní také hrát. Ať už to pro vás znamená hraní her, skládání puzzlí nebo cokoli jiného.

Stále se učte

Nezapomínejte stále objevovat nové věci. Čtěte knihy, sledujte TED Talks, choďte na přednášky, na výstavy, poslouchejte hudbu.

A máte i vy nějaké další tipy, jak v sobě probudit kreativitu?  

 

Zdroj: success.com

 

 

 

Add Comment

Click here to post a comment