Komfortní zóna: Chcete změnit život? Čistěte si zuby na jedné noze!

pexels-photo-62449

Komfortní zóna je stále omílané téma, o kterém už jsme toho slyšeli spoustu. Problém ale je, že lidé se bojí z ní vystoupit. Myslí si, že vystoupení z komfortní zóny spočívá pouze v psychicky náročných situacích jako je třeba skok padákem nebo podání výpovědi. Co když byste ale věděli, že ke změně života stačí o hodně míň?


Přečtěte jednu knihu měsíčně

Mnoho lidí přečte ročně neskutečné mnoštví knížek. Když jsme naposled dělali výzkum na knižním veletrhu, velmi mě překvapilo, kolik knih jsou lidé schopni ročně nebo měsíčně přečíst. Začněte ze začátku s jednou knihou měsíčně a vybírejte si takové, které vás popisem zaujaly.

Knihy vás neskutečně obohatí.

Záměrně se ztraťte a domů se vraťte pouze s pomocí mapy

Možná objevíte skrytá místa, která stojí za to, ale hlavně si to pořádně užijete.

Zkuste nový recept

Ať už podle videa nebo podle tajného receptu vaší babičky. Že moc nepečete a nevaříte? Nejvyšší čas začít.

Napište knihu místo kontrolování Facebooku

U někoho je to stálé obnovování stránky na Facebooku, u někoho je sledování televize. Každý máme nějaký ten požírač času. Zkuste místo toho začít psát knihu. Můžou to být náhodné věci, co vás napadnou nebo třeba knížka povídek.

Zapište se do tanečního kurzu

Ikdyž máte pocit, že nejste pohybově nadaní, zkuste to. Nejen, že poznáte nové lidi, ale také v sobě možná objevíte skrytý talent. Pokud se vám nechce samotnému, zapište se s přáteli a nebo cvičte doma podle videí na YouTube.

Sledujte TV show v jiném jazyce

Zkuste se začít dívat na show v jazyce, který vás vždycky přitahoval, nebo který se snažíte si vylepšit.

Zkuste znovu jíst neoblíbené jídlo

Ryby? Květák? Brokolice? Houby? Každý má něco, co mu v jídelníčku jako malému velmi nevyhovovalo a proto se tomu od té doby vyhýbá. Chutě se ale mění a vyvíjejí, proto zkuste znovu tuto neoblíbenou potravinu a uvidíte, zda se něco náhodou nezměnilo.

Dejte si polštář na druhou stranu postele. Udělá to velkou změnu ve vašem přemýšlení.

Čistěte si zuby na jedné noze

Bláznivý nápad, který vám ale pomůže uvědomit si, že žijete. A že nemusíte každé ráno pouze otupěle zírat do zrcadla, ale že můžete skutečně cítit, jak žijete.

Inspirováno článkem z The Success.com.

Add Comment

Click here to post a comment