Píšete si blog? Jak se vypořádat s osobními útoky na internetu?

hands-woman-laptop-notebook

Vyjádřit své názory na webu zní jako super skvělá věc. Prostředí se zdá celkem anonymní a vy díky tomu máte pocit, že můžete napsat téměř cokoli. Ale jen do té doby, než vás na internetu začne někdo urážet.

Blog jako tajný deníček

Můžete psát blog veřejně, se svým jménem, anebo můžete používat pseudonym. Pokud se ale internetovým útočníkům zachce, potrápí vás tak jako tak a útoky na internetu se vám nevyhnou. Jak na tyto stiuace odpovídat a dá se proti tomu obrnit?

Co není konstruktivní kritika?

Důležité je si hned na začátek uvědomit, že ne každý chce naší stránce uškodit. Mnoho lidí může naopak naši práci obdivovat a tím, že poukážou na určité její chyby, nás vlastně jen chtějí posunout dál. Bezdůvodná kritika a urážky jsou ale věc druhá.

Útoky na internetu? Neodpovídejte

Pokud vám u článku vyvstanou nenávistné komentáře, které pouze útočí na vaši osobu nebo styl článku a nepřichází s konkrétními nápady, jak by se dal článek vylepšit, ignorujte je. Není žádný důvod k tomu, abyste se s těmito jedinci nějak přeli nebo se snad ospravedlňovali, či začali útočit zpátky.

Nejjednodušší způsob, jak se s útoky na internetu vyrovnat, je absolutně je neřešit. Každého to dřív nebo později přestane bavit, a vy jednoduše můžete dělat, že jste komentáře ani nikdy neviděli.

Nečtěte šňůru „hejtů“

Pokud vidíte nějaký nenávistný řetězec komentářů na blogu pod vaším článkem, nečtěte jej. Samotné by vás to stejně jen rozhodilo a rozesmutnilo a vaši pravidelní čtenáři vás pomstí místo vás.

Neberte si útoky osobně

Pokud vás někdo skutečně urazil, pamatujte, že lidé, kteří nejsou schopni se ani podepsat za svůj nenávistný komentář, opravdu nestojí za to, abyste se jimi trápili. Neznají vás, neznají vaši osobu, i když se tak na první pohled může zdát. V dnešním digitálním světě, může mít informace o vás spojené s urážkou stažené odkudkoli.

Útoky na internetu často souvisí s útočníkovým nízkým sebevědomím.

Převlečená závist?

Útoky na internetu mají často jednoho jediného původce. A to závist. Mnoho lidí vám může závidět, že jste se pustili do psaní na internetu, a že vám to třeba i jde. Mezi útočníky se mohou nacházet i lidé, které znáte. Vždy si ale uvědomte, že pokud má někdo čas na to, aby vás urážel, tak byste jej měli spíš litovat. Jeho potřeba anonymního sebevyjádření jen potvrzuje nízké sebevědomí.

Máte zkušenost s útoky na internetu? A jak na ně reagujete vy?

Add Comment

Click here to post a comment