Práce z domova: 5 tipů, aby to fungovalo

imac-apple-mockup-app-38544

Snídaně, poté práce v pyžamu, žádné dopravní zácpy a nevrlí lidé v MHD. Můžete si udělat k obědu, co chcete, jíst kdy chcete a vlastně i pracovat kdy chcete. Zdá se, že práce z domova je dokonalá forma zaměstnání. Realita je ale mnohem méně veselá, než se na první pohled může zdát.

Vytvořte si režim

Bez režimu se stále budete muset nutit každý den do práce. Pokud pracujete z domova, je třeba, abyste si určili přesné hodiny, kdy budete pracovat a kdy budete dělat něco jiného. Zahrňte do práce z domova i čas na oběd a přestávky. Pokud nebudete mít rozvrh, budete práci stále odkládat, roztříští se vám do celého dne, a vy vlastně budete mít pocit, že snad pracujete od rán do večera.

Odměňujte se

Rozvrh práce z domova by měl také obsahovat různé cíle a odměny za jejich dosažení. Důležité také je, odměňovat se například přestávkami, třeba každých 40 minut. Skvěle využijete například to-do list a odškrtnutí se seznamu bude působit blahodárně nejen na vaši psychiku, ale také zvýší vaši produktivitu.

Chcete vědět, jak mít konečně funkční to-do list? Přečtěte si naše tipy.

Choďte do tělocvičny

Práce z domova většinou znamená nedostatek pohybu. Je třeba navyknout si na určitý režim a začít s aktivitou. Ať už s běháním, nebo s trénováním ve fitku. Je prostě třeba dostat ven přebytečnou energii nespálenou díky sezení doma.

Práce z domova? Choďte pracovat ven

Najděte si nejbližší kavárnu nebo třeba knihovnu a berte si práci s sebou. Můžete díky tomu poznat nové lidi a vyhnete se tak desocializaci. Střídejte prostředí a seznamujte se.

Nepracujte

Práce ještě nikomu neuškodila. Ale nicnedělání taky ne.

Dovolte si jednou za čas „jít za školu“. Zajděte do kina nebo na výstavu s přáteli a udělejte si čas jenom pro sebe.

Udělejte si radost a užijte si trochu zábavy.

Inspirováno článkem z The Success.

 

 

Add Comment

Click here to post a comment