Přemýšlíte nad tím, jak se víc smát? Zde jsou 4 tipy

people-eyes-playing-young

Smích je lék na všechno. Díky němu se cítíme líp, uvolněněji a všechno se zdá být veselejší. Uvolňuje se při něm velké množství endorfinu a díky tomu je pro nás svět jednoduše barevnější. Jak se víc smát?

Zůstat doma a koukat na film

Pokud se zrovna necítíte na to, jít s ostatními pařit do města, nezoufejte. Co kdybyste třeba zůstali doma a zkoukli nějakou super komedii? Vážně kvalitní komedie nám skutečně pomohou cítit se lépe a příjemný pocit v nás zůstane i po zhlédnutí.

Nemůžete se smát v práci? Počkejte si na potom

Víte o tom, že už jenom pomyšlení na zábavu, která vás čeká, vám pomůže zvednout hladinu endorfinu? Možná je to celkem nepřelomová informace, nicméně pořád pravdivá. Pokud se vám v práci nedaří, nebo se celkově necítíte dobře, zkuste se na chvilku zamyslet nad tím, jak až přijdete, dáte si ve vaně skleničku vína. Nebo jak zajdete s přáteli do kina. Nebo do baru. Všechno se počítá.

„Lidstvo má jen jedinou opravdu účinnou zbraň – je jí smích.“ Mark Twain

Stále nic? Tak se smějte

Víte, jak se říká, že smích je nakažlivý? Něco na tom bude. Člověk je tvor, který se učí formou nápodoby, a pokud vidí někoho, kdo se směje, může se spustit lavinový efekt. Zkuste se jen tak pro sebe zasmát. Jednou. Dvakrát. Nic? Třikrát. Zkoušejte stále. Uvidíte, že už samotný akt vám zlepší náladu.

Jak se víc smát? Hrajte si hry s dětmi

Dospělí mají často tendenci chovat se prostě a jednoduše příliš dospěle. Jenže díky tomu se v nás ztrácí schopnost spontánnosti a celkově se někdy bereme až moc vážně. Říkáme si, že bychom se neměli tak často smát, že jsme přece váženým ředitelem společnosti. No a? Člověk není stroj bez emocí a potřebuje v sobě probudit dítě, které se chová tak, jak je přirozené.

Pamatujte na to. A smějte se, co nejčastěji to jde!

Inspirováno článkem z The Success.

Add Comment

Click here to post a comment