Proč každá společnost potřebuje vánoční večírek?

food-sweet-cookies-christmas

Ke konci roku začíná období plné rozlučkových akcí a firemních vánočních večírků. Přestože se ale vánoční večírek může zdát jako samozřejmost a jednoduchá akce, mnoho firem ji kvůli složitosti nepořádá. O co tím přichází?

Vánoční večírek jako radost

Vánoční večírek by neměl být něco, co nás stresuje, a něco, čeho se bojíme. Měli bychom (ačkoli ne vždy to úplně jde) k jeho plánování přistupovat s nadšením a radostí. Není to totiž pouze akce, na které si pěkně zatancujete a zapomenete na chvilku na různé nepříjemnosti.

Vánoční večírek vám může velmi pomoci s vytvářením celé firemní kultury.

Kultura ve firmě

Díky vánočnímu večírku můžete opravdu silně propojit celý kolektiv, nebo alespoň jeho dílčí části. Kdy jindy se pobavit více neformálně s kolegy, než na těchto „polo-oficiálních“ akcích? Můžete tak zjistit více o tom, s jakými lidmi pracujete, co od vás očekávají, a můžete jim třeba i sdělit, co očekáváte vy od nich.

Profesionální plánování

Možná překvapivě, vánoční večírek by měl být plánován ve stejně profesionálním duchu, jako ostatní oficiální akce společnosti. To, že bude party trochu méně formální, neznamená, že by neměla být skvěle připravená.

Úsilí vaše i vašich kolegů

Podle toho, s jakým nasazením půjdete do plánování vánočního večírku, tak nastavíte i určité očekávání od ostatních. Jestli ono plánování „odfláknete“ a nezapojíte svoje kolegy nebo podřízené, nemůžete čekat, že se o vašem vánočním večírku bude ještě dlouho po Vánocích mluvit. Možná leda ve špatném slova smyslu.

Podle proběhlého večírku si lidé utvoří i další názor na samotnou firmu.

A pamatujte vždy na to, že nezáleží na tom, kolik peněz za večírek utratíte, ale kolik úsilí a radostí do jeho plánování vložíte.

Inspirováno článkem z realbusiness.co.uk.

 

 

Add Comment

Click here to post a comment