Sebevědomí a nahota: Existuje jednoduchý a jistý způsob, jak si zvýšit sebevědomí?

pexels-photo-28474

Změna a vyladění určitých rituálů může v našem životě hodně změnit. Přemýšlíte, jak si zvýšit sebevědomí? Možná bude stačit malý krůček. A odhození ručníku.

Tipů na zlepšení sebevědomí je spoustu, my se teď ale  budeme věnovat jenom jednomu z nich.

A připravte se se na všechno.

Netypický způsob sebelásky

Tak tady to máme. Nebudeme chodit kolem horké kaše. Ale prostě a jednoduše pravidlo zní: Prohlížejte si sami sebe poté, co vylezete ze sprchy nazí.

Zapřemýšlejme nad tím trochu. Kdo se na své tělo skutečně kouká tehdy, když je viditelné bez příkras? Kdo si své tělo prohlíží? Mnoho lidí ne. Důvod, proč, když vylezeme ze sprchy, více nezkoumáme naše tělo, může být ten, že nám je jednoduše zima a chceme se zachumlat do županu. Druhý důvod ale také může být to, že své tělo prostě vidět nechceme.

Bojím se odhodit ručník

Psychologové totiž říkají jednu zajímavou věc. A to – čím více se vyhýbáme pohledu na naše tělo, tím těžší pro nás je, přijmout jej takové, jaké opravdu je.

První krok možná nebude jednoduchý, ale překonejme ho. Sundejme v koupelně ručník a začněme vnímat naše tělo ve své komplexnosti. Co se nám na sobě samých líbí? A proč? I když možná nejdříve budeme přirozeně nacházet věci, které se nám nelíbí – i to je cesta k cíli. Cesta za přijmutím těla takového, jaké je.

Čím více se vyhýbáme pohledu na naše tělo, tím těžší pro nás je, přijmout jej takové, jaké opravdu je.

Nahota ve firmách jako cesta k sebevědomí

Mimochodem – mnoho různých firem po celém světě vyzkoušelo například strategii, kdy všichni zaměstnanci chodili na pracovišti nazí. Mnoho z nich se experimentu velmi obávalo a přirozeně – první dny byly velmi zvláštní až nepříjemné. Postupem času ale nastala změna.

Jak to všechno dopadlo?

Zaměstnanci si na nahotu zvykli a vztahy v kolektivu se velmi zlepšili. Jakkoli to může znít zvláštně, někteří manažeři dokonce hlásili skvělé vyladění vztahů a vytvoření funkčních a spolehlivých týmů na pracovišti.

I samotní zaměstnanci si „měsíc bez oblečení“ pochvalovali. Zjistili totiž, že se nemají za co stydět, že každý je nějaký a všichni jsme svým způsobem úplně stejní.

Zkuste na nahotu nahlížet jinak a přijměte vaše tělo takové, jaké je.

 

Inspirováno článkem z RealSimple.com.

Add Comment

Click here to post a comment