Sebevědomí: Jak konečně překonat strach v sobě?

pexels-photo-131772

Když se na sebe podíváte, co vidíte? Superhrdinu, bouchače, který je připraven zachránit svět? Pokud nevěříte tomu, že zvládnete zachránit svět, tak se k tomu nikdy ani nemůžete přiblížit.

Možná nejste, jak by řekl Nietzsche, „nadčlověk“, ale můžete na tom zapracovat. Chtěli byste být někdo, kdo má lepší sebevědomí a pomýšlí dál, než ostatní? Inspirujte se několik radami, jak na to.

Posilněte svou mysl

Sebevědomí vlastně není nic jiného, než stav mysli. A každý tedy může sebevědomí dosáhnout svojí individuální aktivitou. Existuje několik způsobů, jak posilnit duši, tělo i mysl v jednu chvíli. Nejlepší, co můžete udělat, jsou cvičení a meditace každé ráno, nejlépe hodinu denně. Pokud nevěnujete každý den nějaký čas sobě, tak dovolujete někomu nebo něčemu, aby vám čas zabíral a váš život přetvářel podle sebe.

Vyřaďte všechny negativní myšlenky

Negativní myšlenky a nejistoty jsou naším největším nepřítelem. Pokud je nevyřadíme z naší mysli, ovládnout nám život. Proto se pokuste pracovat se svými myšlenky. Posilujte a zpracovávejte ty, které vás posunou dál a zneškodněte ty, které vás táhnou ke dnu.

„Optimismus je nejpříjemnější forma odvahy.“ France

Snažte se o osobní rozvoj

Je jedno, jestli se přihlásíte do místního kroužku nebo zkusíte mezinárodní pobyt s lidmi stejného zaměření. Stále se zkoušejte vzdělávat. Učte se nové věci, říkejte možnostem ano, a nebojte se toho, co přijde.

Vyzkoušejte si trému

Díky tomu, že si vyzkoušíte například stoupnout před publikum a hovořit, budete čím dál silnější a vaše sebevědomí poroste. Pódium váš naučí, jak přemýšlet a reagovat rychle. A to se hodí do každého byznysu.

Vytvořte kolem své osoby impérium

Dobře, to zní možná trochu moc nadneseně, ale přidejte do svého životopisu kromě svých pracovních zkušeností také záliby, které jsou relevantní k práci, kterou děláte, nebo byste dělat chtěli. Píšete blog? Zkoušíte vydávat e-booky? To všechno se počítá.

A díky tomu vaše sebevědomí stále poroste.

 

Inspirováno článkem z The Success.

 

Add Comment

Click here to post a comment