Využíváte svůj čas efektivně? Jestli ne, tak teď už možná budete

pexels-photo-266046

Každý den máme k dispozici 24 hodin, což je docela dost. Stačí vám to? Zvládnete zařídit všechno, co potřebujete, nebo vám na konci dne přijde, že byste prostě potřebovali ještě alespoň dalších 6 hodin?

Za 24 hodin je možné všechno? No, asi jak kdy.

Nikdo pravděpodobně nemá návod na to, jak využít svůj čas naplno. Brzo vstávat, snídat, žít efektivně, a tak dál. Pokud ale sami nebudete chtít, nikdo vás k aktivnímu dni nepřemluví.

Jestli ale chcete, aby se vám lépe usínalo, zkuste se inspirovat několika tipy, jak mít z dalšího dne trochu víc.

Nenechte se rozptýlit

Nejdůležitější je, zůstat pořád v akci. Protože začít s vyřizováním a důležitým činnostmi je jedna věc, ale druhá je, vydržet to stále a nenechat se rozptýlit. Pamatujte, že člověk se většinou soustředí až za 20 minut. To znamená, že prvních 20 minut musíte překonat potřebu dojít si pro něco k jídlu, pustit si jeden díl oblíbeného seriálu, nebo skočit s kamarádem na kafe.

Prvních dvacet minut musíte překonat a donutit se věnovat se pouze jenom dané činnosti.

Co je ten den prioritou?

Všichni máme určité úkoly, ale mnoho z nás dělá jednu zásadní chybu. Nedokážeme si správně určit, co má vyšší prioritu a strávíme pak příliš času na úkolu, který tolik pozornosti nevyžaduje, a podceňujeme úkoly, do kterých bychom se měli ponořit více, a pak najednou nestíháme. Až se naučíme tohle rozlišovat, hodně si boj s povinnostmi ulehčíme.

Některé úkoly nevyžadují tolik pozornosti kolik se zdá a naopak.

Buďte myšlenkami tam, kde jste

Také přemýšlíte nad prací už ve sprše? U snídaně? V autě? Většinou to ničemu neprospěje. Nejen, že přestanete vnímat věci a lidi kolem sebe, ale už ráno se zbytečně vystresujete. Proto příště, až se budete sprchovat, myslete na sprchu. Až budete snídat s rodinou, věnujte se rodině. A až budete na cestě směrem do práce, věnujte se řízení.

Ve sprše nemyslete na práci. Ale prostě na sprchu.

Chcete žít efektivně? Naučte se říkat ne

Pravděpodobně nejdůležitější a pro mnoho lidí také nejtěžší úkol. Možná si nabíráte spoustu úkolů. Říkáte si, že to zvládnete anebo prostě jen nemáte dostatek odvahy říci „ne“. Promyslete, co všechno je skutečně nutné, a co všechno jste také schopni zvládnout. Pokud víte, že pro vás bude téměř nemožné skloubit všechno dohromady, řekněte to. Řekněte: „Rád bych pomohl, ale v současné době mám už skutečně příliš povinností.“ Nebo „Udělám to, ale do zítřka to nestihnu.“

Buďte raději upřímní a neberte si toho na svá bedra víc, než je v danou chvíli možné zvládnout! :)

Inspirováno článkem ze Succes.com.

 

Add Comment

Click here to post a comment