Zabijáci konverzace aneb Jak mluvit s lidmi tak, aby nás poslouchali

mluvit

Také se vám někdy zdá, že sice mluvíte, ale nikdo vás vlastně neslyší? Existuje mnoho chyb, kterých se v hovoru člověk dopouští. Jaké to jsou a jak správně mluvit?

Podle odborníků existuje 6 hlavních chyb, kterých se často při hovoru s ostatními dopouštíme.

1.Pomlouvání
2.Posuzování
3.Negativita
4.Stěžování si
5.Vymlouvání se
6.Přehánění

Může být těžké se těmto 6 častým zabijákům konverzace vyhnout. Pokud se ale vaše konverzace bude točit kolem těchto chyb, nejdete dobrým směrem.

Jak mluvit tak, aby vás ostatní slyšeli?

Jedním z nejdůležitějších kroků je vystupovat přirozeně, poctivě a dejte vašim slovům smysl. Snažte se mluvit tak jasně, aby vás ostatní pochopili dobře. Jakmile máte jasno v tom, co chcete říkat, musíte také pracovat na tom, jak to říkáte.

Díky čemu neztratíte vašeho posluchače? Čtěte.

1. Výška (nebo spíš hloubka) hlasu

Víte o tom, že lidé často volí politiky, kteří mají nižší tón hlasu? Cítíme z nich totiž tajnou sílu a působí na nás jako vážená autorita. (Samozřejmě také ale záleží, jakému politikovi takový hlas patří…)

2. Ráz hlasu

Je to způsob, jakým váš hlas působí na ostatní. Líbivé jsou hlasy, které jsou hladké, hřejivé a jemné. Něco jako horká čokoláda.

3. Intonace

Lidé, jejichž hlas se během hovoru příliš nemění nebývají úplně nejlepšími vypravěči. Zkuste na to pamatovat, a při důležitých částech příběhu změňte tón hlasu.

4. Tempo

Někdy je vhodné říci něco velmi rychle, někdy se naopak hodí pomalé tempo hlasu.

5. Hlasitost

Každý někdy musí zvýšit hlas. Je ale potřeba, abychom měli potřebu mluvit nahlas úplně všude? Ne každý ocení, když musí v dopravním prostředku poslouchat náš rozhovor. Jednoduše – pokud prezentujete před ostatními, zvýšená hlasitost je důležitá. Pokud ale nikoho nechcete oslňovat, snažte se mluvit přiměřeně situaci.

Inspirováno článkem z The Success.com.

Add Comment

Click here to post a comment