Znáte dvouminutové pravidlo? A jak vám změní život?

pexels-photo-121734

Všichni se snažíme žít svůj život podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Když ale přijde na produktivitu, často se nemůžeme donutit do akce. Víte, co je to dvouminutové pravidlo? A jak vám může změnit život?

Které dny jsou ty produktivní?

Ve které dny toho vlastně nejvíce stihnete? V ty, kdy máte volno, a nebo v ty, kdy musíte stihnout několik věcí naráz? Volný den možná slibuje spoustu času na aktivity, které jste dlouho odkládali, často ale plán nedopadne podle představ. Namísto toho den, který je od rána do večera nalajnovaný a prošpikovaný schůzkami a povinnostmi je vlastně vrcholem vaší produktivity.

Stihli jste toho přes den hodně? S jakým pocitem večer usínáte?

Sepište si seznam

Možná se to lehce řekne, ale hůř udělá. Zapište si věci, které chcete ten stihnout a postupně odškrtávejte. Snažte se, aby aktivity určené pro tento den byly na konci večera opravdu splněné. A pokud se vám zdá, že máte mnoho malých úkolů, které vás zahlcují? Uplatněte na ně dvouminutové pravidlo.

Co říká dvouminutové pravidlo?

To, co zvládneš udělat za dvě minuty, udělej okamžitě. Zamyslete se nad vašimi aktivitami. Některé z nich vyžadují více vašeho času, ale některé se dají udělat za dvě minuty. Zavolat do vysněné práce? Objednat se k zubaři? Napsat starému příteli? Všechny tyto úkony stihnete za dvě minuty. Udělejte je tedy hned.

A pokud máte náročnější povinnosti, zkuste je rozdělit na menší části. Chcete se naučit španělsky? Co třeba stáhnout si aplikaci na výuku španělštiny, nebo zakoupení učebnice či slovníku?

To, co zvládneš udělat za dvě minuty, udělej okamžitě.

Dvouminutové pravidlo vám může v mnohém pomoci. Přestanete odkládat spoustu věcí, protože uvidíte, že mnohem příjemnější je, mít mnoho z nich dávno vyřešené.

A to za to stojí.

Add Comment

Click here to post a comment