Také trpíte povánoční melancholií? Přečtěte si 4 tipy, jak ji překonat

pexels-photo-289701

Všude sníh, počasí nic moc. Pokud se po Vánocích snažíte vrátit zase do reality, ale skok z odpočinku pro vás byl příliš rychlý, přečtěte si několik tipů, jak se opět cítit dobře.

Po Vánocích je pro všechny trochu složité vrátit se zase zpět do pracovního režimu. Zvláště tehdy, kdy nejsou vánoční prázdniny moc dlouhé, nebo ještě hůře – žádné. Po Vánocích je potřeba trochu plánování a trochu uvědomění, že konec Vánoc neznamená konec zábavy.

Jaké se můžete po Vánocích zase vrátit zpět do reality?

#1 Vraťte se z prázdnin alespoň jeden den předem

Vánoce pro vás byly svátky pohody a radosti a najednou se vracíte od babiček, příbuzných nebo z chaty zpět do chaotických životů. Tenhle bod se vám bude hodit spíš až na příští rok, ale použijete ho i co se týče jiných prázdnin. Vraťte se vždy z odpočinkových dní o jeden den dříve. Budete tak mít jeden na to vyprat si, uklidit věci z dovolené a připravit se na další den.

#2 Hlídejte svoje stravovací návyky

Možná jste si o Vánocích stejně jako spousta z nás také trochu povolili opasky. Pokud se chcete zase vrátit zpět do zdravého životního stylu, musíte si nastavit kvalitní stravovací návyky. Inspirujte se jídly na internetu a připravujte si jídla předem, pokud nestíháte. Kvalitní jídlo je základ a díky tomu se postupně navrátíte zpět ke svojí původní váze.

#3 Uchovejte svoje zážitky

Nafotili jste přes Vánoce fotky a ještě jste je neviděli? Prohlédněte si vzpomínkové obrázky a můžete si i něco nechat vyvolat. Dejte si je na zrcadlo do chodby nebo na ledničku. Tak budete mít pořád před očima skvělé časy, které jste se svými nejbližšími zažili a nebude vás trápit povánoční smutek.

#4 Naplánujte si aktivity, které vás potěší

To, že Vánoce a Silvestr jsou pryč neznamená, že skončila všechna zábava.

Vánoce a Silvestr jsou sice pryč, to ale neznamená, že tím končí veškerá zábava. Mnoho lidí si Silvestr navíc ani neužije, protože ho bere jako povinnou zábavu. Vytvořte si svoji vlastní zábavu. Naplánujte si příjemné aktivity s vašimi nejbližšími a uvidíte, že povánoční melancholii brzy překonáte.

A jaké jsou vaše tipy? :)

Inspirováno článkem ze Success.com.

Add Comment

Click here to post a comment