10 Kvalit autentických a oblíbených lidí

girls-women-happy-sexy-53364

Autenticita? Není lepšího učitele, než života a lepších lekcí něž těch, které jsme se naučili skrze zkušenosti.

V současné době se stále za něčím honíme. Za penězi nebo statusem a ztrácíme tak jsme svoji autenticitu. Jinými slovy, ztrácíme sami sami sebe. Jak proti tomu bojovat a jaké jsou kvality autentických lidí?

Vědí, co znamená sebereflexe

Autenticity nikdy nedosáhneme, pokud stále budeme hledat příčiny venku. Pokud chceme být jedinečným a autentickým, musíme vědět, kdo jsme. Jak můžeme zjistit, kdo jsme, když stále sledujeme chování ostatních? Sebereflexe nám pomůže být víc v klidu, neboť přestaneme řešit ostatní lidi a zaměříme se sami na sebe.

Mají zdravé ego

Autenticita vychází z našeho srdce. Není zdravé hnát se za tím, abychom byli lepší, než ostatní. Veškerý status je totiž více či méně dočasný, a my bychom se měli především cítit dobře v naší kůži. Pokud chcete být dobrým a autentickým člověkem, je důležitá odvaha a empatie.

Zaměřují se na možnosti

Úspěšní lidé jsou bez známky přehnaného sebevědomí zaměřeni na sebe. Vědí, čeho chtějí dosáhnout, jak do udělají a jak dlouho jim cesta bude trvat. Úspěšní a autentičtí lidí vědí, že není třeba ztrácet čas. Že některé bitvy je třeba vzdát, aby mohli vyhrát válku.

Dobrý charakter a autenticita

Neříkejte věci, které si nemyslíte, neslibujte něco, co poté nemůžete dodržet, a když se na vás někdo spoléhá, nezklamte ho.

Dokáží si ze sebe udělat srandu

Autentičtí lidé vědí, že někdy je třeba si ze sebe udělat legraci. Nikdo není stoprocentní a každý dělá chyby. Autentičtí lidé si to uvědomují a proto se neberou tolik vážně.

Vidí dopředu

Protože jsou propojeni sami se sebou a snaží se vyslyšet potřeby a možnosti svého těla vědí, co se může stát a čeho jsou schopni. Jsou otevření, flexibilní a inovativní.

Dobří a tolerantní posluchači

Pokud chceme být dobrým posluchačem, je třeba vnímat i velmi odlišné názory. To, že má někdo jiný názor, než my totiž neznamená, že je špatný. Uvědomme si to a vyslechněme člověka v opozici.

Jsou transparentní a otevření

Pokud chceme, aby z nás byla cítit autenticita je důležité, abychom byli upřímní nejen ke druhým lidem, ale také sami k sobě. Někdy ukážeme slabost, ale nestydíme se za svoje chyby.

Protože chybovat je lidské.

 

Zdroj: enterpreneur.com

Add Comment

Click here to post a comment