15 způsobů, jak se po dovolené vrátit do reality

dovolena

Znáte to. Vrátíte se odpočatí a vyslunění z dovolené a najednou váš čeká krutý skok zpátky do reality. Přechod do každodenního života ale nemusí být tak tvrdý, pokud zkusíte pár z našich tipů.

 

#1 Masáž

Objednejte se na masáž. Pomůže vám to prodloužit si vyrelaxovaný pocit.

 

#2 Fotky a obrázky

Nastavte si oblíbený obrázek z dovolené jako tapetu. Pokaždé když se potom podíváte v práci na obrazovku, vzpomenete si na šťastné chvíle strávené na dovolené. Díky tomu se dostanete do dobré nálady, budete motivováni pracovat a plánovat v hlavě další dovolenou.

 

#3 Přátelé na prvním místě

První týden po dovolené věnujte čas převážně přátelům. Nejen, že vás potěší známé tváře a dozvíte se nové věci, ale také vám to pomůže pomalu se vrátit do běžných kolejí.

 

#4 Úklid

Před tím, než na dovolenou odjedete, pokliďte doma. Vyměňte povlečení, zalijte květiny a porovnejte všechny věci. Je velmi příjemné vrátit se do čistého prostředí, položit tašky do chodby a prostě jen na chvilku vypnout a neprotahovat se hromadou chaosu.

 

#5 Víkendový dojezd

Naplánujte si dovolenou tak, aby končila v pátek. Budete mít potom ještě celý víkend na to, abyste si v klidu vybalili, snížili spánkový deficit a připravili se na nový pracovní týden s úsměvem na rtech.

 

#6 Odjezd s čistou hlavou

Před tím, než odjedete, pokuste se doma i v práci vyřešit všechny povinnosti. Potom si dovolenou opravdu užijete bez zbytečného přemýšlení.

 

#7 To-Do list

Pokud přece jen všechno nestihnete, udělejte si to-do list. Sepište jeden seznam do práce a jeden domů, abyste se, až se vrátíte z dovolené, necítili přehlceni povinnostmi, ale abyste hned věděli co je potřeba zařídit.

 

#8 Vychytávky

Těsně před odjezdem z dovolené roztřiďte prádlo. Až potom přijedete domů, bude pro vás jednodušší se s úklidem prádla vypořádat.

 

#9 Hlavně klid a nohy v teple

Uvařte si po příjezdu mentolový čaj, vyřiďte pomalu telefonáty a e-maily a klidně si běžte brzo lehnout. Hlavně na nic nechvátejte.

 

#10 Dárkový balíček

Nakupte si na dovolené pohledy a další maličkosti, které si odešlete jako „dárkový box“ na svou domovskou adresu. Pár dní po návratu dorazí balíček plný vzpomínek, který vás navrátí zpátky na prosluněné pláže.

 

#11 Vzpomínkové předměty

Zajděte si při východu nebo západu slunce zacvičit jógu. Seberte pár kamínků, mušlí nebo čehokoli, co vás na místě zaujme, a po příjezdu si tyto věci položte na pracovní stůl. Pokaždé, když si je pak vezmete do ruky, zavalí vás opět příjemný pocit plný vzpomínek.

 

#12 Jídlo v lednici 1.0

Než na dovolenou odjedete, udělejte si nějaké dobré jídlo, které zamrazte. Když se potom unaveni po cestě vrátíte, jídlo si už jenom ohřejete a nemusíte řešit přípravu.

 

#13 Jídlo v lednici 1.1

Poproste rodinu nebo přátele, aby vám kuchyň během doby, co jste pryč, naplnili pár nezbytnými potravinami. Až se potom vrátíte, nebudete muset hned běžet do obchodu.

 

#14 Jídlo v lednici 1.2

Pokud se vám nechce obtěžovat rodinu, objednejte si dodávku základních potravin na večer dne příjezdu.

 

#15 Pomalu začněte plánovat další dovolenou

Pokud už pomalu přemýšlíte nad tím, kam pojedete příště, pomůže vám to lépe se vyrovnat s návratem do reality.

 

Zdroj: realsimple.com

Add Comment

Click here to post a comment