3 běžné chyby, které děláme při pracovních schůzkách

Startup Stock Photos
Startup Stock Photos

Určitě jste slyšeli o tom, že pokud hledáte práci, měli byste nejdříve zkusit promluvit se svými známými. Možná znají někoho, kdo zná někoho, a ten vás představí někomu… a dál už to znáte. Než se ale na potenciální schůzku vůbec dostanete, přečtěte si, jaké chyby kandidáti dělají ještě před tím a vyvarujte se jim.

#1 Nedostatečné informace

Jdete na pohovor, a nejste si moc jisti tím, co bude pozice obnášet. Nebo – představte si situaci, kdy vám přijde žádost o práci s tím, v níže se vás jedinec snaží okouzlit datem, kdy maturoval. Nijak by vás to nezaujalo, ve spěchu byste odpověděli klasicky formálním stylem, ale později byste zjistili, že onen uchazeč s vámi chodil do třídy. A že to byl možná i váš dobrý kamarád. A že by se vám býval do firmy docela hodil.

Opravdu se tedy vyplatí věnovat čas důkladnému prozkoumání uchazeče na sociálních sítích. Zjistíte tak, na čem onen člověk zrovna pracuje, jaká byla jeho předchozí zaměstnání, nebo jestli třeba neexistuje blog s jeho prací. Díky tomu vás potom nemusí něco zastihnout nepřipravené.


#2 Žádáme příliš mnoho

Narazili jste na přítele, se kterým jste dlouho nemluvili a zjistili jste, že je spisovatel na volné noze, a že by se vám velmi hodila jeho pomoc ve firmě? ,,Zkontroluješ mi prosím tě motivační dopis, tyhle tři texty a resumé, než se sejdeme?“. Je třeba, abyste ho od začátku nezahltili přehnaným množstvím úkolů. Zkuste se zeptat, zda by mu nevadilo mrknout se na to a to, ale nikoho předem neúkolujte, pokud nevíte, jestli s vámi vůbec bude chtít spolupracovat.


#3 Chodíme kolem horké kaše

Neexistuje moc lidí, kteří by měli rádi, když někdo v e-mailu, nebo i běžném hovoru nejde rovnou k věci. Potřebujete od někoho pomoci? Řekněte to. Napište upřímně, že víte, že jste se dlouho neviděli, ale že máte věc, kterou potřebujete vyřešit, a moc by vám pomohla rada. Nebo konzultace u kávy.

Nezvěte přítele na kafe se záminkou posezení po dlouhé době, když po něm něco chcete. Jděte rovnou k věci. Omáčka, kterou je text obalen ztrácí čas jak vám, tak jemu.

Zdroj: themuse.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Studentka sociologie, angličtiny a společenských věd, milovnice jazyků, hudby, umění, fotografie a hezkých slov :)

instagram.com/zuzanks
Zuzana Horáková

Add Comment

Click here to post a comment