5 rychlých tipů pro opravdu produktivní den

pexels-photo-103127

Aby váš den probíhal jednoduše, a na nic jste hned ráno nezapomněli, zkuste se řídit pár zásadami pro opravdu produktivní den. Pamatujte, že čas jsou peníze.

#1 Večer před tím a poté produktivní den

Pokud každé ráno posouváte stále budík dál a dál, můžete být poté díky zaspání v dost velkém stresu. Zkuste si těchto 20 minut navíc užít tak, že si připravíte věci do práce nebo do školy den před tím. Vyberte si nějaké místo, které je nejblíže vchodovým dveřím, a připravte k nim kabelku s věcmi, které opravdu nemůžete zapomenout. Ráno, až zaspíte, budete poté moci jen popadnout připravené věci a běžet.

#2 Využijte všechen čas

Pokud ráno dojíždíte, je to cenný čas, který můžete využít. Udělejte to, že vyřídíte telefonáty, ať už ze zubařem nebo si příjemně popovídáte s někým z rodiny. Nebo si stáhněte nějaké audioknihy. Nemusíte tento čas trávit pouze s rádiem nebo v tichém autě, ale můžete mít produktivní den hned od rána.

#3 Ušetřit čas jedním kliknutím

V současnosti cokoli potřebujeme, najdeme online. Není nutní proto trávit hodiny v přelidněných nákupních centrech a ještě nakonec nesehnat to, co jsme chtěli. Online nakupování je naprosto ideální šetřič času a pro produktivní den je velkým pomocníkem. Vyhnete se zdlouhavé cestě do obchodu a ušetříte své nervy.

#4 Mapujte, co je třeba zařídit

Opět se vracíme k našemu velmi dobře známému to-do listu. Všechny vaše úkoly na daný den vypište na papír a celý den noste to-do list s sebou. Není třeba jej nějak extra vybarvovat (i když to velmi pomůže), ale stačí prostě jen sepsat všechny povinnosti a postupně je plnit.

#5 Rychle zaplatit a přitom ušetřit

Užívejte si možnosti vašeho chytrého telefonu. V dnešní době už má většina bank nastaven internetbanking a místo toho, abyste trávili svůj čas čekáním, až přijdete na řadu, zaplatíte vše z pohodlí domova. Opravdu vám to ušetří mnoho sil a můžete místo toho zajít třeba s dětmi na koupaliště.

A co děláte vy pro produktivní den?

Zdroj: success.com

 

Add Comment

Click here to post a comment