7 rysů odolných lidí: Jak se stát odolným?

tree-field-horizon-countryside-81413

Jak se stát odolným? Odolnost je taková schopnost, kdy se dokážeme vrátit do původního stavu potom, co jsme byli ohnuti. Situací nebo třeba člověkem. Je to schopnost, jak se rychle zotavit po nemoci, setřást deprese a být šťastným. Jak se stát odolným a nenechat se?

#1 Odolnost vyžaduje vhled

Musíte si vyvinout schopnost ptát se sami sebe na velmi zásadní a složité otázky a poté na ně upřímně odpovídat. Pokud máte co dočinění s tím, že jste ztratili práci nebo cokoli jiného, uvědomte si to. Buďte upřímní sami sobě a neste zodpovědnost za následky.

#2 Resilience je nezávislost

Jak se stát odolným, když se stále spoléháme jenom na ostatní? Jako nezávislá osoba se musíte spolehnout vždy především a hlavně na sebe, abyste se ve špatných časech mohli znovu odrazit zpět do života.

#3 Nezávislost, ale také vazby s druhými

Čím více lidí je kolem vás, a čím víc lidí je na vás odkázáno, tím větší motivace vás bude provázet. Silnější důvod znamená poté silnější akce. Uvědomte si, za koho jste zodpovědný a kdo je na vás závislý.

#4 Přeberte iniciativu

Stále si říkáte, jak se stát odolným? Je třeba vyvinout si tu vlastnost, kdy přebíráme odpovědnost za situaci a kdy se snažíme plně zajistit například vyřešení problému. Musíte vstát a dělat vše pro to, abyste se zase vrátili zpět do hry.

#5 Odolnost je kreativní

Díky odolnosti jste schopní podívat se na situaci několika úhly a rozhodnout, která cesta je nejlepší. Vyberete si jeden přístup a za tím si poté stojte.

#6 Jak se stát odolným? Důležitý je i humor

Můžete brečet, když se na to cítíte. Musíte se ale také smát, protože smích stočí váš život zpět na správnou cestu. Je důležité brát své cíle vážně, nicméně není třeba brát tolik vážně sami sebe. Udělali jste chybu? Zasmějte se jí spolu s ostatními.

#7 Silné morální zásady

Kdykoli se budete vracet zpátky do hry, zajistěte, aby to nebylo na úkor ostatních.

Úspěch vás bude těšit jedině tehdy, pokud bude také sloužit a pomáhat ostatním.

 

Zdroj: success.com

Add Comment

Click here to post a comment