Cesta ke zdravému sebevědomí bez pomoci ostatních

sebevědomí

Máte pocit, že vám nikdo nevěří? A že máte přitom navíc? Musíte zkrotit negativní hlasy v sobě a vydat se jinudy. Zdravé sebevědomí může mít každý.

Dosáhli jste momentu, kdy se chcete změnit, svěřili jste se okolí se svými skvělými plány a najednou to přijde. Místo podpory se na vás ze všech stran valí nechápavé a soucitné pohledy. Co s tím?

Pokud vás nepodporují přátelé, rodina nebo partner, jak se poté můžete sami změnit?

To, že vám ale ostatní nedůvěřují, neznamená, že se vám nemůže podařit dosáhnout vašeho snu. Možná vás znají dlouho. Vědí, jaký jste, jak se chováte. Co když se ale chcete změnit? Boj bez podpory nejbližších nebude jednoduchý, ale ne nemožný.

Budete muset na vašem sebevědomí pracovat každý den. Jak se dostat ke zdravému sebevědomí bez pomoci ostatních?

Ozbrojte se září pozitivity

Často si říkáte, že je něco nemožné, že to nepůjde, nebo že na zvládnutí nejste dostatečně dobří. Tyto myšlenky ale musíte do budoucna zahánět. Jednoduše – pokud chcete zvýšit svoje sebevědomí, budete muset přeprogramovat váš vnitřní hlas. Myslete pozitivně. Kdykoli vás přepadne nepříjemná myšlenka, zkuste si rychle vybavit něco jiného. Něco vtipného, milého, prostě něco, co vás potěší a rozptýlí.

Léčba literaturou

Čtěte. Čtěte, a ještě jednou čtěte. Nemusí to být jen motivační knihy, mohou být jakékoli. Rozšiřujte svoje obzory a kdykoli na vás přijdou nepříjemné myšlenky, zakousněte se do knížky. Pokud nevíte, kde začít, najděte si žebříčky nejoblíbenějších a nejčtenějších knih a posuďte je sami.

Přijměte neúspěch s radostí

Zní to trochu zvláštně, protože nikdo nechce neuspět. A už vůbec není přirozené, aby někdo měl radost z toho, že neuspěl. Na druhou stranu pokud neuspějete, ukáže se tak, že musíte vaši cestu trochu vylepšit nebo pozměnit. Najdete malé chybičky, které vás ale posunou dále.

Bez neúspěchu není progres.

Umlčte věčného kritika ve vaší hlavě

Vnější podpora nebude výrazná, pokud ani vy sami sobě nevěříte. Okolí pozná, pokud se cítíte nejistí. Vždy, když se váš nepříjemný hlas kritika ve vaší hlavě objeví, zažeňte ho. Vzpomeňte si na úspěchy, kterých jste již dosáhli. Vzpomeňte si, jakou cestu už máte za sebou. Vždy, když se budete cítit zle, vzpomeňte si, že váš největší kritik můžete být vy sami.

Nebojte se tolik toho, co si o vás myslí ostatní. Pamatujte, že vaším největším kritikem můžete být vy sami.

Inspirováno článkem ze Success.com.

Add Comment

Click here to post a comment