Cítíte se zahlceni povinnostmi? Identifikujte svoje emoce co nejdříve

pexels-photo

Někdy se toho na nás řítí tolik, že prostě nevíme, co dřív. Cítíme se zahlceni povinnostmi a všechny se zdají důležité. Identifikujte svoje emoce co nejdříve, abyste nad celou situací mohli převzít kontrolu.

Vstali jste s pocitem neschopnosti?

Probudili jste se ráno s nepříjemný pocitem zvířete zahnaného do kouta? Možná máte delší to-do list, než obvykle, možná jste frustrováni nedostatkem času a možná jste předchozí noc nešli spát dostatečně brzo. Tak jako tak, cítíte se přehlceni.

Hledání viníka

Když se cítíme zahlceni povinnostmi, máme pocit, že nic nezměníme a snažíme se určit viníka naší situace. Vedoucí na nás klade příliš velký tlak, kolegové se nesnaží tak, jak by měli a klienti si naopak přejí přiliš…

Pocit stísněnosti a přehlcennosti ale není většinou kvůli příliš dlouhému to-do listu. Je to naše vnímání, náš pocit schopnosti vypořádat se s množstvím práce, která se na nás valí. Pokud lidé řeknou, že je toho na ně moc, většinou také ke všemu uvízli ve spirále negaitivního myšlení.

Pocit stísněnosti a přehlcennosti ale není většinou kvůli příliš dlouhému to-do listu.

Cesta zpět k rovnováze

Jak se toho ale zbavit? Prvním krokem je uvědomit si, že se vším musím bojovat hlavně sami. Pochopit, odkud náš pocit vychází, a co jej způsobuje. A poté? Pracovat hlavně na sobě. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, že jen oni sami mají moc přebrat kontrolu nad svými emocemi a vnímáním.

Identifikování našich emocí a převzání kontroly nad našimi pocity – to je klíč k úspěchu.

Emocionální kontrola

Pokud totiž nebudeme kontrolovat stav našich emocí a nebudeme se snažit zvládat je, budeme se cítit vystresovaní a zahlceni povinnostmi neustále. Identifikování našich emocí a převzání kontroly nad našimi pocity – to je klíč k úspěchu.

Inspirováno článkem z The Success.com

Add Comment

Click here to post a comment