Emocionální zranitelnost: Jak proměnit své největší slabosti v přednosti?

woman-street-walking-girl

V poslední době nás všechny pronásleduje trend stálé pozitivity. Vypadá to kolem nás jako roj stále spokojených lidí, kteří si plní své sny a nic je netrápí. Být stále šťastný a bez mráčku na čele ale není přirozené. Je také důležité ukázat emocionální zranitelnost.

Proto je důležité, abychom svoje emoce sdíleli tak, jak jsou. Ukázat, že jsme šťastní, ale taky i to, že jsme někdy smutní. Jednoduše je někdy důležité ukázat svoji zranitelnost. Protože nikdo není robot bez citů.

Co je emocionální zranitelnost?

Emocionální zranitelnost znamená, že čas od času sdílíte s určitými lidmi části své osobnosti, které jsou nejvíce zranitelné. Ať už je to, že se cítíte ve stresu, pokud jste přes den zavření a s nikým se nepotkáte, nebo naopak to, že se necítíte dobře v přelidněných prostorách.

Tím, že se druhému otevřete, ukážete svoji sílu. Nebudete se už bát, že by ostatní vaše slabiny objevili bez vašeho vědomí. Ukážete, že jste si svých slabin vědomi, a že vám nevadí, když o nich budou vědět i ostatní. Buďte sami sebou.

„Člověk může uniknout všemu, jenom ne sobě samému.“ Stefan Zweig

Poznejte sami sebe

Emocionální zranitelnost vám dává sílu k tomu, abyste zjistili, kdo jste. Pomůže vám to poznat se. Nejdříve je potřeba, abyste nerozdělovali svoje zvyky nebo chování na „dobré“ a „špatné“, protože to by vás mohlo stresovat. Prostě to pojmenujte tak, jak to je. Že jste tvrdohlavý, nebo snílek, nebo cokoli jiného. Přijměte sami sebe.

Slabost v přednost

Nejprve identifikujte to, co vám dělá starost, díky čemu jste nervózní, nebo čeho se bojíte a poté se na to všechno podívejte se střízlivou hlavou. Pokud vám vadí slovo tvrdohlavý, stačí ho změnit na houževnatý. Pokud vám vadí být sám doma a použili byste slovo „nejistý“ zkuste za to zaměnit slovo „extrovertní“. Dívejte se na svoje „slabosti“ jako na součást sebe sama a tedy jako na vaše kvality.

Poznat sám sebe  a cítit emocionální zranitelnost není jednoduché a bude to možná někdy i nepříjemná a děsivá cesta.

Díky tomu, že ji ale překonáte se stanete mnohem silnějšími a odolnějšími.

Inspirováno článkem z The Success.com

Add Comment

Click here to post a comment