ENERGIE: Tři různé druhy životů. Jaký žijete vy?

energie

Každý očekává od života něco jiného. Záleží to na tom, jaká je naše osobnost, odhodlání a energie. Z každého života se ale dá přejít do jiného a začít žít naplno.

Energie udává životní směr každému z nás. Někdo se cítí lépe v klidu, bez adrenalinu, bez velkých okamžiků, beze změn. Někdo naopak miluje výzvy a nejraději by celý život strávil cestováním do nepoznaných míst. A někteří se nachází někde uprostřed.

Rozdíl mezi pohodou a uvězněním

Můžeme ale přibližně popsat tři druhy životních příběhů. Které to jsou a jak nám tahle informace může pomoci?

Každý žijeme život podle toho, jak nám dovolí naše životní energie.

Život v kleci

Pokud žijete tento život, necítíte se dobře. Přijde vám, že se nacházíte v pasti, ze které snad ani není cesty ven. Ráno jdete do práce, vrátíte se z ní večer a celkem nic speciálního vás v nejbližší době nečeká. Každý z nás se do této životní situace může dostat. Důležité je si to uvědomit, a chtít s tím něco dělat.

Rezignace a frustrace. Hlavní slova života v pasti.

Jednoduše potřebujete, aby do vašeho života něco zasáhlo. Můžete sice doufat, že vyhrajete v loterii, ale jaká je pravděpodobnost? Nevyhýbejte se novým příležitostem, které by vašemu životu mohly dát nový a netušený rozměr.

Pohodlný život

V tomto životě cítíte větší pocit pohody a uspokojení. Jste spokojeni s tím, co děláte a kam váš život směřuje. Jednoduše cítíte, že máte svůj život pod kontrolou. Pro některé lidi je tohle ideální život, některé ale postupem času začne nahlodávat neklid.

Můžu dostat od života ještě víc?

Neklid kvůli tomu, že si můžete začít říkat, jestli byste od života nemohli dostat ještě víc. Neklid kvůli pocitu, že by šlo posunout se ještě dál. Udělat se svým životem něco, abychom na otázku „Jak se ti vede?“ neodpovídali „dobře“ ale „skvěle“.

Naplněný život

To, co hledáte je pravděpodobně život nabitý energií. Život, ve kterém cítíte, že žijete naplno. Život, kdy si připadáte šťastní a spokojení a ne jen kvůli pohodě, ale i kvůli chvilkovému vzrušení a dobrodružství. Když totiž přijmeme výzvu, která je trochu mimo naše současné znalosti a schopnosti, naše tělo začne produkovat dopamin nebo serotonin, a my budeme poté zažívat velmi příjemné pocity z něčeho nového.

Jít trochu mimo svou komfortní zónu se totiž vyplácí.

Inspirováno článkem ze Success.com.

Add Comment

Click here to post a comment