Hledáte zaměstnání? Máme 3 tipy, které vám to ulehčí

zaměstnání
Kolem nás je mnoho lidí, kteří hledají nové zaměstnání a nejsou úspěšní tak, jak by si přáli. Odesílání životopisů a motivační dopisů, přijímací pohovory,... to vše dokola a bez úspěchů. Využijte své zklamání a frustraci jako palivo pro zahájení nové strategie hledání práce. Co je při tom dobré si uvědomit?

Kolem nás je mnoho lidí, kteří hledají nové zaměstnání a nejsou úspěšní tak, jak by si přáli. Odesílání životopisů a motivační dopisů, přijímací pohovory,… to vše dokola a bez úspěchů. Využijte své zklamání a frustraci jako palivo pro zahájení nové strategie hledání práce. Co je při tom dobré si uvědomit?

1. Stojíte stále na stejném místě?

Pokud dostáváte odmítnutí za odmítnutím, zvlášť ve stejné fázi procesu, je čas se pozastavit a prozkoumat detailněji tyto negativní zpětné vazby. Zkoumejte, zda jste či nejste silným uchazečem v této konkrétní oblasti (a konkrétní úrovně). Možná zjistíte, že nemáte dostatečné zkušenosti. Pak je určitě užitečnějším krokem tyto zkušenosti doplnit a až poté se pustit do dalšího odesílání životopisů.

Meeting2. Jste také offline?

Máte pocit, že jste prošli už všechny inzeráty, které nabízí konkrétní webová stránka? Je na čase začít si vytvářet nové kontakty. A to na různých setkáních, party, apod. Navštěvujte akce pořádané firmami, které se zabývají stejným nebo podobným odvětvím, ve kterém vynikáte. Povídejte si se stejně smýšlejícími lidmi. Vezměte iniciativu do vlastních rukou a ukažte těmto lidem své hodnoty, které ve vašem životopise nenajdou.

3. Trávíte dostatek času i jinými činnostmi?

Vyhradili jste si každý týden čas na činnosti, které milujete, které vám přináší radost? Během hledání nového zaměstnání můžete být unavení a vyčerpaní. Jeden den máte z pohovoru skvělý pocit, druhý den vám přijde odmítnutí. Abyste zůstali vyrovnaní a silní, věnujte čas tomu, co vás dobíjí a přináší pocit úspěchu.

Pokud máte zájem o další tipy, podívejte se na kurz Já s. r. o., ve kterém najdete konkrétní kroky, které při hledání zaměstnání a zejména budování své osobní značky podniknout, abyste byli úspěšní a radovali se ze své nové pracovní pozice. :)

 

zdroj: mashable.com

 

Add Comment

Click here to post a comment