Jak objevit talent? Dělejte to, co vám jde nejlépe, a budete úspěšní

startup-photos-1

Každý z nás má na něco talent. Každý. Měli bychom si to uvědomit a zaměřit se na to. Měli bychom se snažit objevit naše vrozené nadání a talent a vybrušovat je. Pokud totiž zaměříme čas a energii do správných míst, budou se dít neuvěřitelné věci.

Upozaděný talent

Hledání našich talentů by měla být jednoduchá věc. A přitom je to pro mnoho lidí velmi emocionálně vyčerpávající úkol. Je to jednoduše proto, že mnoho lidí se svými talenty bojuje. Ať už proto, že jejich rodiče by z nich místo světoznámého malíře, nebo kuchaře chtěli mít spisovatele, nebo ředitele společnosti, anebo proto, že si sami svým talentem nejsou jisti a snaží se jej upozadit.

„Talent má mnoho různých tváří. Přichází v rozmanitých tvarech a podobách.“ Jonas Ridderstrale

Rozum namísto srdce

Mnoho lidí používá rozum. Říká si, že je přece rozumnější být doktorem, než zkoušet nejistou kariéru herce. Že přece tolik peněz, kolik si vydělá zubař, nemusí herec vůbec při svém nespolehlivém povolání ani vidět.

To jsou ale pouhé výmluvy. Omluvy toho, že máme strach z neúspěchu. Ale neúspěch je přirozenou součástí našeho života. Součástí, která nás posouvá dále. Která nás učí. A žádná výmluva na světě nikdy nezničí náš talent. Stále tam pro nás bude.

„Kdo má talent, existuje jen jedna podmínka úspěchu – musí zůstat zdráv.“ Ernest Hemingway

Zásobník energie

Už se vám někdy stalo, že při aktivitě, na kterou máte přirozený talent, jste se cítili plni energie a radosti? To je znak, že byste se měli na tuto aktivitu zaměřit. To by měla být vaše nynější hlavní starost.

Koncentrujte se na vaše přednosti, ne slabiny. Vezměte si příklad z těch nejznámějších atletů, spisovatelů, umělců. Dělají to, co milují a jsou v tom nejlepší. Každý z nás se k nim může přiblížit. Nebo se třeba stát i jedním z nich?

Protože to nejhorší co můžeme udělat s našimi talenty, je nevyužít je.

Inspirováno článkem z The Success.

Add Comment

Click here to post a comment