Jak se dá těžit z toho, že umíte alespoň základy cizího jazyka?

pexels-photo

Všichni víme, jak je důležité umět v dnešní době alespoň jeden cizí jazyk. Přičemž angličtina už se bere téměř jako samozřejmost a proto je potřeba neusnout na vavřínech a přidat další. I kdybychom se měli naučit jenom základy.

Hlavní proud v jazycích

Odmalička se učíme ty jazyky, které bychom pravděpodobně mohli nejvíce potřebovat. V kurzech jsme se zapisovali na angličtinu, němčinu, ruštinu, popřípadě španělštinu nebo francouzštinu. Je to logické. Jsou to jazyky, se kterými můžeme a pravděpodobně přijdeme nejvíc do styku a budou se nám v živote velmi hodit.

Znalost nejrozšířenějších jazyků je samozřejmě na poli práce nesporná výhoda.

Proč zmiňovat i základy jazyků?

Pokud se učíte další jazyk, a jdete na pohovor, nebojte se to zmínit. Máte základy španělštiny? Určitě to řekněte, zaměstnavateli tak ukážete, že vás stále zajímá další vzdělávání, a že se pořád snažíte v něčem zdokonalovat. Práce na osobním rozvoji totiž zaujme každého personalistu.

Pokud se stále vzděláváte, jste pro zaměstnavatele sázkou na jistotu.

Je libo švédština nebo japonština?

Jak už jsme zmínili výše, nejvíce znalost nejvíce rozšířených jazyků je nesporná výhoda. Nevýhodou ale ovšem je, že jimi mluví další kvanta lidí, kteří se přijdou ucházet o stejné místo, jako vy. Proto se musíte snažit zaujmout ještě něčím jiným. Máte základy španělštiny? Bezva, personalista vidí, že se na sobě stále snažíte pracovat. Co když byste ale zmínili, že se učíte švédsky?

Znalost netypického jazyka vás může dostat ještě dál.

To nejlepší, co můžete udělat, pokud máte čas navíc a chcete se stále zlepšovat, je, najít si jazyk, který vám přijde zajímavý a začít se ho učit. Zaujal vás umělý jazyk esperanto? Nebo byste chtěli více proniknout do severské kultury skrze její jazyk?

Personalisté to vědí

Mnoho náborářů vám potvrdí, že lidé, kteří se učí další zajímavý jazyk, nebo mají prostě a jednoduše ještě kromě své práce další zajímavou zálibu, jsou pro zaměstnavatele více atraktivní. Ukážou jim totiž, že se o sebe zajímají, že stíhají více věcí naráz, a že je baví stále posouvat hranice svých znalostí.

Stále ještě přemýšlíte?

Tak pamatujte: Znalost dalšího cizího jazyka pro vás bude vždy a všude neskutečnou výhodou.

Add Comment

Click here to post a comment