Jak se po neúspěchu vrátit zpátky do akce

Akce po neúspěchu

Někdy se to stane každému z nás. Neúspěch ale není nic, za co bychom se měli stydět. Jak se ale po neúspěchu rychle oklepat a jít dál?

I ti nejlepší alespoň párkrát za život okusí hořkou pachuť neúspěchu. Někdy se prostě můžeme snažit sebevíc, a stejně se nám může dostat nepochopení nebo odmítnutí. Ale i to je život. Je třeba si ale uvědomit, že když se cítíme špatně, je to přirozená součást našeho já. Jak se ale rychle vyrovnat s neúspěchem a netrápit se?

Potřeba vcítit se do druhého

Vždy, když se stane, že se vám něco nepodaří, a někdo jiný vás na to upozorní, nebo je vlastně součástí vašeho neúspěchu (zkoušející, zaměstnavatel, kdokoli) tak pamatujte na to, že každý vidí situaci z jiného úhlu pohledu. Vy možná v první chvíli můžete mít špatnou náladu kvůli neuznanému projektu, ale když se nad tím zamyslíte i z pohledu nadřízeného – udělali jste pro co možná nejlepší podobu projektu všechno? Jaké byly jeho důvody k tomu, aby váš projekt nepřijal?

„Strach lže a ty mu věříš.“ Friedrich Nietzsche

Odpuštění neúspěchu

Když už se stane, že se vám něco nepodařilo a nejde s tím hnout, soustřeďte se na budoucnost. To co se stalo, stalo se a už se s tím pravděpodobně nic jiného neudělá. Přijměte neúspěchy jako součást vašeho života a poučte se z nich.

Identifikujte strach a porazte ho

Možná vám někdo řekl, že nevypadáte dobře v plavkách. Díky tomu se vám najednou nechce na pláž v důsledku ztraceného sebevědomí. Jak jej získat zpět? Jděte na pláž v plavkách. Postavte se svému strachu a uvidíte, že se vám uleví.

Zvažte vaše chování

Možná vás někdo naštval, zkuste ale zapřemýšlet, jestli jeho názor nebyl oprávněný. A to předtím, než se uchýlíte k urážlivým slovům nebo různým slovním přestřelkám. Zaměřte se například v práci na lidi, kteří vaši část přispění oceňují.

Inspirováno článkem ze Success.com.

Add Comment

Click here to post a comment