TIP: Jak udělat správné rozhodnutí? Rozhodujte se sebevědomě

pexels-photo-48636

Některá rozhodnutí jsou jednoduchá a příliš náš život neovlivní, jiná jsou ale velkým zásahem do našeho životního příběhu a pamatujte, že v životě se budeme muset rozhodnout mnohokrát. 

Život je sérií rozhodnutí

Každý den musíme dělat spoustu rozhodnutí. A většinu z nich si ani neuvědomujeme. Co si dnes vezmu na sebe? Co si dám k obědu? Proces rozhodování je u „malých“ rozhodování stejný jako u „velkých“. Nejdříve analyzujeme, jaké máme možnosti, která z nich by byla nejlepší a poté jednu vybereme.

Rozhodnutí, která pravděpodobně změní náš život jsou stresující. Ale je třeba pustit se do nich se vší sebedůvěrou. A poté se nevracet zpět do minulosti.

Jestli se snažíte udělat to správné rozhodnutí, měli byste se řídit následujícími pravidly:

Proč se vůbec musím rozhodnout?

Někdy se člověk zabývá věcmi, které vlastně ani nejsou v jeho moci změnit. Zamyslete se nad tím, zda tedy toto rozhodování opravdu musíte udělat právě teď, zda není lepší, nechat jej ještě uležet, a zda svým rozhodnutím vůbec něco změníte.

Uvědomte si, co chcete získat

Rozhodujeme se vždy z nějakého důvodu. Zamyslete se ale nad tím, co rozhodnutím můžeme získat a co naopak ztratit. Nikdo nechce ztratit to, co je pro něj důležité. Přemýšlejte, zda svým rozhodnutím něco získáte, nebo ztratíte a jestli to za to stojí.

Přemýšlejte nad tím, co rozhodnutím můžete ztratit.

Pamatujte na možnosti, které máte

Rozmyslete si všechny možnosti, které před vámi stojí. Víte, co všechno vás tohle rozhodnutí bude stát? Jste si vědomi všech možností, faktorů a dalších detailů, nad kterými je nutné přemýšlet, pokud děláte velká rozhodnutí?

Rozhodujte se podle svého žebříčku hodnot

Ovlivňují vás při rozhodování věci z minulosti, které už nejsou příliš relevantní? Svět se mění. Zapomeňte na minulost a zabřete za ní dveře.

Rozhodovat se může být někdy těžké, ale nezapomínejte na to, že každé větší rozhodnutí utváří náš život. A není chybné, prostě je naše. Proto se rozhodujte sebevědomě a neobracejte se zpět.

Inspirováno článkem z Entrepreneur.com.

 

Add Comment

Click here to post a comment