Klíčové vlastnosti sympatických lidí

sympatie

Říkáte si, čím na vás ten člověk tak působí, že je vám od prvních okamžiků sympatický? Jak si dokázal naklonit všechny ze skupiny, aniž by se o to nějak výrazně zasloužil?

Vzájemné sympatie jsou nesmírně důležité v navazování nových kontaktů, ale i v hledání a udržování zaměstnání. Pokud máte vlastnost si člověka naklonit na svou stranu, máte napůl vyhráno.

Usmívejte se

Tím, že budete mít sluchátka v uších a zírat do svého telefonu, nikoho neoslníte. Místo toho se naučte všechny kolem zdravit s úsměvem. Dnes to dělá málo lidí. O to bude tohle vaše gesto vzácnější a lidé si vás všimnou. A vám jej jistě oplatí.

Dívejte se do očí

Nezírejte, ale udržujte si oční kontakt, když s někým mluvíte. Dáte mu tím najevo, že jej posloucháte a má v ten moment vaši plnou pozornost. Upřímný pohled do očí je nejjistější způsob, jak si zajistit vzájemné sympatie.

Pracujte na sobě

Jednak si neustálou touhou po sebezlepšování podvědomě připouštíte, že máte co zlepšovat a tudíž nejste perfektní (což vašemu okolí vysílá pozitivní signály o vašem sebevědomí), jednak je tato snaha obecně nakažlivá – na lidi ve svém okolí budete mít dobrý vliv a i oni se budou chtít v něčem zlepšit.

Nedožadujte se neustálé pozornosti

Ať už v místnosti, nebo na sociálních sítích – nikdo není zvědavý na vaše překřikování všech okolo nebo deset selfie v průběhu odpoledne. Nesyslete si pro sebe každý kousíček slávy, který jste schopni schrastit. Místo toho se naučte přenést pozornost na ostatní a oceňovat je. Tohle je důležité zvlášť v pracovním týmu, kde se nehraje na žádné „já“, ale platí jasné „my“.

Nebuďte náladoví

Máme právo být občas smutní nebo naštvaní, ale nestřídejte své nálady jako ponožky. Když se budete jeden den usmívat a vtipkovat, druhý brečet a třetí křičet na všechny okolo, nikoho si nezískáte. Pokuste se být ve svých náladách i reakcích trochu předvídatelnější, abyste nepřipomínali bombu, v jejíž blízkosti se lidé bojí stát. Nehledě na to, že některé osobní problémy by se vám do veřejného života motat neměly – ne každý má kapacitu na to, aby poslouchal, čím vás zase partner naštval. Na takové rozhovory si vyhraďte večer s jedním dobrým přítelem.

Omlouvejte se rychle a upřímně

Občas se chybička vloudí. Nebojujte o poslední kousíčky domnělé cti do posledního nervu. Ve výsledku vám to za to nestojí. Omluvte se při první příležitosti a uvolněte tak napětí. Pak můžete hned začít pracovat na řešení. Nemusíte být vždy v právu čistě z principu a už vůbec ne, aby neutrpělo vaše ego. Smiřte se se situací vždy co možná nejrychleji, nemá cenu se v tom plácat dny nebo i týdny.

Nesuďte

Lidé jsou různí, mají různé názory, osobnosti i materiální možnosti. Můžete podle toho vyselektovat lidi, s nimiž nechcete nic mít, pokud se jejich názory s těmi vašimi diametrálně rozcházejí. Nemusíte vůči nim cítit vřelé sympatie. Ale tyto lidi za nic z toho neodsuzujte ani nepomlouvejte. Neznáte jejich důvody ani životní příběh. Ve výsledku jsme ale všichni lidé a máme společného více než odlišného. Nikdo vás nenutí vycházet ze všemi – ale měli byste toho být schopni.

Naučte se okouzlit ostatní lidi. Sympatie nejsou žádné tajemné čáry. 


Inspirováno článkem ze Success.com

Sabina Dudová

Sabina Dudová

Studentka japonské filologie a žurnalistiky. Sarkastický fantasta s nosem zabořeným v knihách. Nezastavitelný žvanil, jakmile dojde na cokoli spojeného s japonskou kulturou.
Sabina Dudová

Add Comment

Click here to post a comment