Máte také slabosti, které nemusí být v každé situaci tak úplně slabosti?

pexels-photo-58592

Některé vlastnosti jsou společností posuzovány spíše jako dobré a některé jako špatné. „Špatné vlastnosti“ ale nemusí být úplně vždy slabosti.

Přátelé nám mohou říkat, že bychom měli být více odolní, učitelé nás peskují za lenost a šéfové nám říkají, že jsme příliš mírní na to, aby nás naši podřízení respektovali. Je čas na to, abychom znovu prozkoumali „slabosti“ a přehodnotili jejich roli v našich životech.

#1 Nepříjemná upřímnost

Někdo umí být brutálně upřímný. Nechodí kolem horké kaše, ale prostě pokaždé řekne věci přesně tak, jak je cítí. Možná se někdo poté v takové konverzaci nemusí cítit dobře. Na druhou stranu s odstupem času si může velmi uvědomit, že slova, která tehdy byla vyřčena, byla přesná.

Pokud jste upřímní, vždy se budete cítit dobře. Nejhorší je, pokud máte pocity, které si necháváte jen pro sebe.

#2 Naivita

Někdy, když se zeptáte úspěšných lidí, jak svého snu vlastně dosáhli, řeknou vám: ,,Možná jsem byl tehdy příliš naivní na to, abych si uvědomil rizika.“ Někdy lidé moc přemýšlí, a zkazí tím plán jenom proto, že si vymýšlí teorie, jak a proč by to nemohlo fungovat.

Zkuste být v některých situacích více naivní.

#3 Úzkost

Možná máte před sebou důležitou přednášku, nebo náročné životní rozhodnutí, které třeba změní směr vaší cesty. V noci nemůžete spát, stále se budíte, a cítíte kvůli tomu silnou úzkost. Nepříjemná situace to zajisté je, ale na druhou stranu vám úzkost může hodně pomoci.

To, že se v noci budíte vám pomůže v tom, že budete stále nad situací přemýšlet, a rozmýšlet různé scény, které se mohou odehrát. Díky tomu vás poté změna nemusí tolik zastihnout nepřipravené.

Samozřejmě je třeba naučit se, kvůli čemu je třeba se strachovat, a kvůli čemu už ne.

#4 Lenost

Je lenost a lenost. Bill Gates jednou řekl: ,,Na těžkou práci si pokaždé vyberu lenocha. Ten totiž vždy najde tu nejjednodušší cestu, jak úkol vypracovat.“ Jednoduché, ale vcelku vtipné. Proč by to tak nemohlo nakonec opravdu být?

#5 Slabosti? Jsem prostě příliš hodný

Mnoho lidí dostane vyhazov třeba proto, že byli „příliš hodní“. Co když ale to, že budeme na klienty velmi příjemní a budeme vždy jejich potřeby mít na prvním místě, způsobí jiný efekt, než si myslí náš šéf? Proč bychom nemohli být někdy prostě moc hodní?

Někteří největší vynálezci světa prokrastinovali několik let, než je napadla dokonalá myšlenka, která změnila jejich život. Steve Jobs byl zase například známý pro svou brutální upřímnost.

Místo toho, abyste se svými slabostmi bojovali, přijměte je, a nahlížejte na ně jako na přednosti.

Inspirováno článkem z The Success.com.

Add Comment

Click here to post a comment