Jak být lepším obrazem sebe sama? Plán akce na září

štěstí

Určete si měsíc září jako měsíc, kdy na sobě budete pracovat. Přečtěte si rady a tipy, jak být lepším člověkem a soutěžte pouze ze zrcadlem. Zde si přečtěte několik rad, jak na to.

Určete si týdenní cíl

Vyberte si úkol, který pro vás bude opravdovou výzvou, a pokuste se mu věnovat každý den alespoň hodinu. Pokud si na režim navyknete, postupně budete více a více odolní vůči vnějším rozptylujícím faktorům, a bude se vám dařit být více soustředění.

3 největší inspirace

Napište si na malé lepivé papírky nejméně tři věci, které jsou pro vás v životě tou největší inspirací. Poté je vylepte na zrcadlo, a nechte si je tam jako každodenní připomínku vašich vášní a radostí.

Jak být lepším na internetu? Upravte svůj profesní „digitální vzhled“

Tento týden se zaměřte i na sociální sítě. Aktualizujte vaše pracovní úspěchy na Facebooku, Twitteru a LinkedIn. Sepište, čeho všeho jste dosáhli a jaké jsou vaše znalosti a schopnosti.

Neohlížejte se

Vaším největším soupeřem bude pochybování o sobě. Zkuste naopak výzvu přijmout s nadšením, beze strachu, a dělejte věci s menší dávkou přemýšlení. Jak být lepším? Vystupte z komfortní zóny a potlačte negativní hlasy v hlavě.

Skočte do toho po hlavě

Přemýšleli jste o pomoci místní komunitě? Začít vyučovat kurzy angličtiny? Pusťte se do toho. Užívejte si život a nečekejte na nic. Dávejte lidem to dobré, co v sobě máte a bude vám to oplaceno stejnou měrou.

Jak být lepším po krůčkách

Máte nějaký velký sen, který stále zaměstnává vaši hlavu? Něco, čeho byste chtěli jednou dosáhnout? Zapište jej, a poté ho rozdělte na menší, zvládnutelné úkoly. Všechno si zapisujte, a oslavujte meziúspěchy.

Do divočiny

Naplánujte si víkend bez všech technologií. Můžete jet do hor a zkoušet vysokohorskou turistiku, nebo jen sebrat oblíbenou knížku a vyjet s vypnutou Wi-Fi na chatu. Vnímejte prostředí kolem sebe, a zkuste si pro jednou ani nic nefotit.

Sociální sítě používejte umírněně

Pokaždé, když si sednete k počítači, nebo otevřete telefon, uvědomte si, že sociální sítě nejsou náš reálný život. Neztrácejte čas kontrolováním Facebooku a aktualizováním stránky pro novinky. Jak být lepším? Nespadněte do pasti závislosti.

Nebojte se mluvit nahlas

A nejen skutečně ve smyslu hlasitosti. Nebojte se vyjádřit svoje pocity, ať jsou jakékoli, nebojte s zažádat si o navýšení platu nebo říci, co se vám opravdu nelíbí.

To je jediná cesta k vnitřní spokojenosti.

Add Comment

Click here to post a comment