Přebíráte již existující byznys? Vezměte si k srdci několik rad

cars-yellow-vehicle-vintage

Přebíráte byznys a nebo poskytujete váš vlastní novému šéfovi? Jak zakomponovat do stávajícího chodu společnosti změny a přitom proti sobě nepoštvat věrné, dlouholeté zaměstnance?

Přebíráte byznys? Nasajte místní atmosféru

Mnoho firem, společností, restaurací a celkově jakýkoli byznys má svou určitou tradiční atmosféru, kterou není radno měnit, protože právě kvůli ní si ji najdou ti správní zákazníci. Některé tuto svoji atmosféru dědí již po desetiletí, a každý správný byznysman proto pozná, že zde by se změny v této oblasti nevyplatily.

Sledujte, jaká klientela k vám chodí, co od vás vyžaduje, kvůli čemu se vrací.

Pokud máte restauraci a chcete do vašeho menu přidat nové jídelní prvky, vždy nejprve od zaměstnanců zjistěte, jaká jídla jsou nejvíce vyhledávaná a ty na menu rozhodně ponechejte. Jinak by vaši zákazníci mohli být zklamaní.

„Kde je můj farmářský hamburger? Dávám si ho tady už tři roky, každý měsíc a najednou je pryč?“

Můžete ale přidat pár dalších nových dobrůtek

Mnoho lidí může mít k místu určitý vztah, cítí nostalgii a specifické pocity. Proto je třeba se změnami postupovat opatrně. Stejně opatrně musíte postupovat i co se týče změn například v barech. Často se vyplatí změnit osvětlení (zjemnit nebo naopak zesílit podle typu baru) a také přidat různé typy alkoholu. Nic však neubírejte, dokud nepoznáte, jaká klientela k vám nejčastěji chodí, a pokud si ji chcete udržet.

„Chtěli jsme získat jiné klienty, tak jsme přidali trochu luxusnější a dražší jídlo. Původní jídlo jsme ovšem nechali také.“ Alexandra Wendkos, nová spolumajitelka restaurace Dino’s

Opatrné změny se netýkají jenom gastroprůmylsu. Pokud přebíráte jakoukoli firmu nebo společnost, vždy nejprve poznejte lidi, způsob fungování a pak teprve zkoušejte zavádět určité změny.

Inspirováno článkem z Entrepreneur.com.

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Studentka sociologie, angličtiny a společenských věd, milovnice jazyků, hudby, umění, fotografie a hezkých slov :)

instagram.com/zuzanks
Zuzana Horáková

Add Comment

Click here to post a comment