Proč se mileniálové nepodívají na vaše náborové video aneb Chyby, kterých se vyvarovat

people-friends-relaxing-chilling

U některých videí prostě poznáme, že jsou přesně pro nás. Baví nás od začátku do konce. Některá videa ale okamžitě odradí. Jakých chyb se vyvarovat, aby video ocenili i mileniálové?

Pokaždé, když vytváříte obsah, je nutné si rozmyslet, na jakou cílovou skupinu „máte spadeno“. Nejjednodušší test, který ale můžete provést sami na sobě je tento:

Odpovězte si na těchto pár otázek:

  1. Shlédli jste ho celé, od začátku do konce?
  2. Líbilo se vám?
  3. Sdíleli byste ho se svými přáteli skrz sociální média?

Mileniálové odhadnou, co se jim videem snažíte říct.

Snaží se, aby to video bylo vtipné?

Vtip je určitě jedna z cest, kterou se náboráři snaží jít, a kterou se snaží přilákat více lidí. Problém ovšem je, pokud záměrnou komedii mladí ve videu rozpoznají. Začnou si poté totiž říkat třeba – „To se snaží, aby to bylo vtipné?“ a k celému konceptu mohou zaujmout odmítavý postoj.

Deklarovat něco, co není tak úplně pravda

Můžete ve videu trochu vylepšit něco, co vaše společnost dělá, ale vždy pamatuje, že lež má krátké nohy. Pokaždé, když nějaké video budete sdílet a zmíníte, jaké výhody mají vaši zaměstnanci a jakých odměn se jim dostává, nezapomeňte, že někteří z těch lidí, kteří video uvidí a už u vás třeba skutečně pracují, vědí, že věci se mají tak trochu jinak.

Zapracujte na firemním prostředí a celkovém konceptu

Do videí proto neříkejte lživé věci, Pokud chcete zmínit, že vaše firma má skvělý systém odměn, ale zatím tomu tak není, zapracujte na tom, aby to pravdou bylo. Netvrďte něco, co je lež. Vždy se na video podívá někdo, kdo poměry ve firmě zná a řekne k tomu to své.

Nezahlcujte svoje fanoušky

Jedna z dalších běžných chyb, které společnosti dělají je, že video sdílejí příliš divoce. Mileniálové nechtějí být zahlceni a poznají, že společnost se prostě a jednoduše snaží příliš.

Spolupráce je hlavním bodem

Mileniálové mají rádi týmovou práci. Pokud se tedy zaměříte ve videu pouze na management a ukázky vedoucích pozic ukážete tím, že vaše firma funguje na bázi „rozděl a panuj.“ Což je protikladem ke společné týmové práci.

Chcete zaměstnance?

Nezaměřujte se ve videu příliš na samotný produkt. Náborové video by nemělo být přehnaně zahlceno marketingovým záměrem. Snažte se obsah směrovat na vlastnosti lidí, které hledáte a popište a ukažte spíše než produkt to, co bude jejich pracovní náplní.

5 rychlých tipů na konec:

  1. Dostaňte se pod povrch. Mladí lidé mají rádi detaily.
  2. Ukažte vaše pracovní prostory. Mileniálové milují vizualitu.
  3. Ukažte, v čem jste jiní. Milujete kostýmové teambuildingy? Máte oblíbený bar, kde se jednou měsíčně všichni sejdete? V čemkoli je vaše firma odlišná, zmiňte to.
  4. Mluvte ke svému publiku. Při rozhovorech a hlavně při rozhovorech se koukejte do kamery a ne jinam. Budete působit osobnějším dojmem.
  5. Žádné dlouhé záběry. Mileniálové mají rádi všechno rychle a bez zbytečných protahování. Konečné video by mělo mít maximálně 2 a půl minuty.

Inspirováno článkem z business.linkedin.com.

 

Add Comment

Click here to post a comment