7 nápadů, které zahrnout do průvodních dopisů, pokud chcete vyčnívat nad ostatními

5621810815_185b86a50d_b

Není žádnou novinkou, že poměrně velká část textů uchazečů o zaměstnání je celkem obyčejná. Když se musí personalista prokousat stovkami dopisů kvalifikovaných kandidátů, bude pro vás bodem navíc, když se v nich objeví něco, co upoutá jeho pozornost.

Možná si myslíte, že vaše pravidelné docházení na večerní hodiny španělštiny není ničím, co byste mohli zúročit ve vaší nové práci – budete se ale divit. Personalista tak pozná, že máte vytrvalost a chuť se učit novým věcem a právě tento bod v průvodním dopisu může být vstupenkou na pohovor.

Jaké další věci byste měli zahrnout?

 

  1. Co právě čteteReading-Books-Outdoor

To, co lidé čtou, značí právě to, jak tráví svůj volný čas. Zaměstnavateli to ukáže oblasti, kterým hlouběji rozumíte a o které se skutečně zajímáte.

  1. Pokračování ve studiu

Ano, získané tituly mají veliký význam. Ale kandidát, který je i po ukončení vysoké školy ochoten se dál vzdělávat (ať už to jsou online kurzy či workshopy), tím demonstruje svou zvědavost, zápal, kreativitu a nezávislost. Seznam našich kurzů naleznete zde.

  1. Odkaz na Váš osobní blog

Pokud chce zaměstnavatel znát všechna vaše předchozí zaměstnání, může se podívat na stránky, jako je Linkdedln. Když ale chce vědět, jak se vyjadřujete, jak trávíte volný čas či jaké máte názory, je osobní blog ideální. Navíc může sledovat, jak se od myšlenek posouváte k realizaci.

  1. Co Vás dokáže skutečně namotivovat

Co vás pohání k tomu, abyste ráno vstali z postele? Zaměstnavateli ulehčí, když ví, jak vás přimět k vykonání nějaké práce.

  1. Žádost o zaměstnání v podobě videa

Nečekejte na den, kdy budete moci svou osobnost ukázat na pohovoru (kam se možná ani nedostanete), ukažte ji ve videu. Jedná se o netradiční formu, která je příjemnou změnou během čtení tuctů dopisů.

  1. Neobyčejné zájmy či jiná zajímavá fakta

Přednost mnohdy dostanou ti, kteří vyvinuli úsilí, aby odhalili svou pravou osobnost. Nejen, že jsou tato fakta zábavná, ale také budí v zaměstnavateli pocit, že vás zná. A to vzbuzuje důvěru.

  1. Zkušenost jako táborový instruktor Jamboree_1999-Tschechisches_Lager

Kdo si tím také neprošel? Pokud jste si během prázdnin přivydělávali jako instruktor na táboře, demonstruje to, že jste zodpovědní, dokážete vymýšlet kreativní řešení, či motivovat neochotné děti (třeba aby ráno vstaly a uklidily si postel.) Signalizuje to potenciální dovednost přimět zákazníky k využití služby, kterou jako firma poskytujete.

Nebojte se ukázat, že umíte být i kreativní. :)

A pokud ještě stále tápete nad tím, jak motivační dopis vytvořit, pomůže vám kurz Získejte práci snů. Jestli chcete vyniknout už životopisem, pomůže vám naopak kurz Jak napsat perfektní životopis. Klikněte na název kurzu pro více informací.

zdroj: mashable.com
Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Studentka sociologie, angličtiny a společenských věd, milovnice jazyků, hudby, umění, fotografie a hezkých slov :)

instagram.com/zuzanks
Zuzana Horáková

2 Comments

Click here to post a comment

    • Děkuji za upozornění, Jakube. Přiznávám, že to je velká chyba.