Síla soustředění ve třech krocích. Jak na to?

síla soustředění

Stihnete za den opravdu všechno, co si naplánujete, anebo večer smutníte, protože vám toho ještě spoustu zbývá? Soustředění je klíčem k úspěchu.

Většinou nezáleží příliš na tom, kolik věcí ten den musíte stihnout jako spíš na tom, jak si rozvrhnete čas, a nakolik efektivně poté pracujete. Je třeba zlepšit přístup ke svému dennímu plánu, a snažit se strávit na úkolech přesně tolik času, kolik vyžadují. A ne více.

Je důležité dát úkolům jen tolik času, kolik opravdu vyžadují. A ne více.

Pamatujte na to, že je třeba začít také se cvičením mentality a psychiky. Jak na to? Čtěte dál.

Dýcháním k soustředění

Pokud cítíte, že jste ve velmi stresující situaci, a tak nějak všechno vám začíná padat na hlavu, nezoufejte. V takové chvíli je třeba se na chvilku zastavit, zhluboka dýchat, a uvědomit si, jaké úkoly jsou důležitější, než ostatní. Nadechujte se nosem a vydechujte pusou. Možná vám to ze začátku bude připadat nepřirozené, ale na uklidnění těla i mysli to stačí.

Třikrát se nadechněte a zase vydechněte. Zaměřte se na hluboký nádech nosem a výdech pusou.

Donuťte se k řešení pouze jedné věci v jednu chvíli

Mnoho lidí má problém s disciplínou. Už jen proto je soustředění pro každého člověka tak důležité. Mozek se většinou plně soustředí až po 20 minutách vykonávání aktivity. Proto vydržte a hlavně – jestli s někým právě mluvíte, neodpovídejte nikomu jinému. Jestli právě pracujete na jednom projektu, nemějte otevřený i projekt další. Snažte se dělat všechno postupně.

Mozek se soustředí až po 20 minutách vykonávání určité činnosti. Dejte mu čas a nevěnujte se v jednu chvíli několika věcem.

Nekritizujte sami sebe

Každému z nás napovídá v hlavě určitý hlas. Tohle bys měl udělat líp. Tohle předělej. Tohle se ti nepovedlo. Všechno má ale svoje hranice. Pokuste se tento hlas poslouchat tak napůl a raději se místo vyčítavých myšlenek zaměřit na to, co se vám skutečně povedlo. Uvidíte, že soustředění pro vás už po té nebude cizí slovo a pracovat se vám bude hned snáz.

Kontrolujte svého vnitřního kritika a do každého úkolu jděte s těmi nejlepšími očekáváními.

Inspirováno článkem z Entrepreneur.com.

 

Add Comment

Click here to post a comment