Štěstí? Odhlaste se z Facebooku a budete se cítit líp

pexels-photo-66463

Chcete mít v životě větší pocit štěstí? Je to jednoduché. Začněte trávit více času venku, místo věčného vysedávání na Facebooku se obklopte dobrými přáteli a vyhněte se fast foodům.

Zkuste se řídit našimi tipy a změna se dostaví.

Odhlaste se z Facebooku a zavolejte kamarádovi

Více lajků vám nezajistí větší štěstí. To, že si s někým píšeme na chatu také nepomůže našim sociálním interakcím tolik, jako když jedinci přímo zavoláme, nebo se s ním sejdeme na kafe. Díky přímému kontaktu se totiž budeme cítit okamžitě mnohem lépe.

Sociální sítě by měly být našim pomocníkem, ne vládcem.

Zaměřte se na lidi, ne na věci

Materiální stránka je sice pro život taky zajímavá, nikdy nám ale nepřinese tolik radosti, jako když kolem sebe máme lidi, které milujeme.

Běžte ven

Čas strávený venku souvisí s tím, jakou máte náladu. Pokud jsme celý den zavření a nedostaneme se na čerstvý vzduch, nemůžeme čekat zázraky. Pokud se ale vypravíme třeba i jen na malou procházku, hned se nám zvedne nálada a budeme se cítit líp.

Zahánějte negativní myšlenky

Víte o tom, že pokud se na sebe do zrcadla budete usmívat, i když bude smích nebo úsměv jen předstíraný, zvedne vám to náladu? Stejně tak, pokud budete poslouchat veselou pozitivní hudbu.

Zaměstnávejte svůj mozek pouze pozitivními myšlenkami.

Kvalitní spánek je cesta ke štěstí

Pokud budete málo spát, ohrozí to nejen vaše zdraví, ale bude to mít negativní dopad také na vaše mezilidské vztahy. Pamatujte na to a dopřejte si o víkendu vydatný spánek.

Vyhněte se fast foodům

Přestože jídlo z fast foodů v nás při představě jídla vzbuzuje většinou celkem asi příjemné myšlenky, jak všichni víme, není to ideální místo ke stravování. Nejen díky určitým druhům nezdravých fast foodů, ale kvůli celkovému konceptu.

Rychlé stravování nám může evokovat ušetření času, který poté budeme moci jinak, třeba efektivněji využít. Jenže pokud v jídle chvátáme, není to dobře, a uděláme si návyk, který nás poté bude nutit chvátat i v jiných aktivitách.
Inspirováno článkem z RealSimple.com

Add Comment

Click here to post a comment