Zbavte se vašich emocionálních nepřátel a osvoboďte se

pexels-photo-1

Nebuďte obětí svých strachů. Zkuste bojovat s tím, čeho se nejvíce bojíte. Nenechte vaše obavy a strachy ovládnout váš život. Osvoboďte se od nich. Jinak můžete zničit vaše ambice, vztahy, štěstí. Jakých 6 je potřeba přemoci?

#1 Strach

Nikdo se nenarodí s odvahou, stejně jako se nenarodíme se strachem. Jsou to vlastnosti, které jsou v nás pěstovány odmalička. Některé naše strachy jsou důsledkem zkušeností, jiné ale pramení ze zkušeností jiných. Často se totiž bojíme něčeho, o čem nám pověděli ostatní. Některé strachy, jako třeba chodit v noci osamělými uličkami, jsou oprávněné. Pokud se ale těmto ulicím vyhneme, nemusíme se toho dále tolik obávat a žít ve věčném strachu. Osvoboďte se od strachu.

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“ Elbert Hubbard

#2 Lhostejnost

Lhostejnost je velký nepřítel. Někdo může říct: „Vždyť je to jedno, budu žít prostě tak, jak to jde, podle toho, co mi život přinese.“ Jenže problém je, že díky tomuto přístupu se nedostaneme nikdy na vrchol hory. Osvoboďte se od lhostejnosti.

„Opakem pravé lásky není nenávist, ale lhostejnost.“ Robert Fulghum

#3 Nerozhodnost

Nerozhodnost je zloděj příležitostí a podnikání. Ukradne vám vaše šance na lepší budoucnost. Je třeba s tímto nepřítelem bojovat. Raději se rozhodněte rychle a možná špatně, než abyste později litovali, že jste to nezkusili.

#4 Pochyby

Samozřejmě, je třeba pochybovat. Ale ne o všem. Mnoho z nás pochybuje o minulosti, ptají se, jestli něco nemohli udělat jinak. Pochybují o budoucnosti, o nové práci, o druhých lidech, o možnostech a příležitostech. Jinými slovy to znamená, že především pochybujeme sami o sobě. Díky tomu, můžeme snižovat šance na šťastný život. Osvoboďte se od pochyb.

#5 Starost

Všichni z nás se někdo o něco nebo o někoho strachují. Nikdy ale nesmíme dopustit, aby nás tyto obavy spoutaly a nedovolily nám žít šťastný život. Důvěřujme lidem kolem nás a hlavně – důvěřujme sami sobě.

#6 Bojácnost

Bojácnost není ctnost, tak jako třeba pokora. Bojácnost může být dokonce nemoc. Pokud jí necháme, aby nás ovládla, nepohneme se nikdy z místa. Nikdy se nestaneme silnými a odolnými. Vyčerpáme tím všechnu naši energii a propadneme se do začarovaného kruhu.

Osvoboďte se od všech těchto věcí, přestaňte se bát, miřte vysoko a pamatujte:

Člověk roste se svými většími cíly. Johann Christopher Friedrich Schiller

 

Inspirováno článkem z The Success.com

Add Comment

Click here to post a comment