Hledáte do týmu lídra? Dejte si pozor na konformisty

pexels-photo-12628

Společnosti prosperují více, pokud mají ve firmě vedoucího, jehož styl a organizace se lehce od celé filozofie společnosti. Informoval o tom The Journal of Applied Psychology. Jací jsou dobří lídři?

Chad Hartnell, jeden z autorů studie říká: ,,Ti lídři, kteří nehledají nic nového a stále se drží stejných pravidel nikdy nenajdou jiné cesty. Neposkytnou totiž nové pohledy, které firma potřebuje.“

Vztahy nebo výsledky?

Podle něj jsou různé typy firemních organizací. Ty, které jsou orientované hlavně na výsledek, a ty, které jsou orientované na vztahy ve firmě. (Která firma myslíte, že prosperuje lépe?

Pokud je firma orientovaná především a hlavně na plnění úkolů, mizí zde většinou vnitřní motivace. Lidé dělají úkoly jednoduše proto, že musí. Pokud je ale firma zaměřená převážně na vztahy, lidé poté úkoly plní proto, že vědí, že za to budou oceněni, že ostatní potěší a že všechno bude fungovat tak, jak má.

Lídři s nápadem: Změny k lepšímu

Studie ukázala, že společnosti, jejichž lídři se nebojí změn, mají dlouhodobě lepší výsledky, než ostatní firmy.

Pokud totiž máte lídra, který má inovativní myšlenky a plány, můžete se opravdu těšit na to, že vaše firma, nebo jednotlivé týmy budou pod jeho vedením vzkvétat.

Hartnell totiž říká, že: „Lídři musí hledat něco, co ještě ve firmě nebylo aplikováno a vymyšleno. Díky tomu vyplní mezeru, která tam vzniká.“ Na druhou stranu je vždy třeba, aby lídři respektovali stávající prostředí, a aby jej spíše lehce poupravovali. Nikdy není potřeba vyloženě měnit něco, co funguje velmi dobře.

Inspirováno článkem z businessnewsdaily.com

Add Comment

Click here to post a comment