Kariéra: 4 zásady, jak mít úspěšnější pracovní život v roce 2017

pexels-photo-57825

Když se ohlédnete za rokem 2016, co vidíte? Jaký máte pocit, co se týče práce a prošla vaše kariéra vývojem? Pokud chcete být v roce 2017 úspěšnější, přečtěte si naše zásady.

Někdo byl v roce 2016 úspěšný, někdo ne. Změna zaměstnání, nové podnikání, zánik odvětví. To jsou věci, které někdy neovlivníme, ale někdy ano. Co můžeme udělat pro to, abychom byli v roce 2017 úspěšnější?

Přečtěte si naše 4 zásady pro to, aby vaše kariéra vzkvétala.

#1 Oceňujte lidi za jejich snahu

Možná si stěžujete na to, že lidé kolem vás nejsou vašemu týmu nápomocní. Zdá se vám, že se většina příliš nesnaží, a pokud potřebujete pomoc, stejně nakonec musíte udělat všechno sami. Je to ale pravda?

Někdy ostatní odsuzujeme neprávem. Co když nám v minulosti podali ruku a my jsme je odmítli? Co když nám někdo nakonec pomohl, ale my mu za jeho úsilí nepoděkovali? I když si někdo může myslet opak, lidé nepomáhají samozřejmě a nikdo neumí číst myšlenky.

Pochvalte svého kolegu za to, že vám pomohl vyřešit úkol.

Poděkujte kolegyni za to, že se vás zastala na poradě.

Nepřehlížejte malé úsilí, které by se mohlo zdát samozřejmostí.

#2 Vzdělávejte se

Chcete se naučit psát ve WordPressu? Nebo nevíte, jak správně udělat marketingový plán, ale rádi byste se to naučili? Není nic jednoduššího, než to zjistit. Spoustu zajímavých kurzů najdete také na našich stránkách VímVíc.cz. Často se totiž vymlouváme na spoustu věcí, proč je nemožné to zkusit. Zkusme ale příště jít štěstí a úspěchům trochu naproti.

Dobrodružství začíná za hranicí vaší komfortní zóny.

#3 Choďte spát o hodinu dřív a vstávejte o hodinu dřív

Žádní skřivani ani sovy neexistují. Vše je o zvyku.

Tohle pravidlo není až tak složité, když se k němu přemluvíte. Možná je pro vás ranní vstávání každodenní boj a do postele taky nechodíte nikdy brzo. Když to ale jeden zkusíte, můžete tím jenom získat. A pamatujte – žádní skřivani ani sovy neexistují. Vše je o zvyku.

#4 Lepší kariéra? Vytvořte si to-do list

Pište si to-do listy. Váš úkolníček pak možná bude zaplněný, ale hlava čistá.

Je vaše kariéra neuspokojivá? Nestíháte spoustu věcí, nebo na ně zapomínáte? A máte těch úkolů opravdu tolik anebo je to spíš věčné odkládání úkolů starších, ke kterým se přidají nové? Pokud jste tak ještě neučinili, začněte si psát to-do list. Zapište, co všechno musíte udělat, napište si k úkolům nejlépe i přesné dny nebo časy, abyste věděli, do kdy je třeba úkol splnit. Váš papír pak možná bude plný, ale hlava čistá.

Tipů pro to, aby vaše kariéra vzkvétala, je spousta. Tyto 4 jsou ale pravděpodobně ty nejdůležitější. Dostatek spánku, úkolníčky, stálé vzdělávání se a ocenění ostatních.

Pamatujte na to.

Add Comment

Click here to post a comment