Cestování nás činí šťastnými. Léto ještě neskončilo, jen do toho!

cestování

Máme spoustu výmluv pro to, abychom nemuseli vytáhnout paty z domu. Ať je to naše finanční situace nebo nedostatek času. Možná i cestujeme rádi, ale může nám dělat problém se k tomu rozhoupat.

Měli bychom. Už jen samotné usednutí k počítači a pokukování po čemkoli zajímavém a neotřelém, co můžeme někde zažít, nás přece baví. Jak si z cestování, jakéhokoli, odnést co nejvíce?

Odpočiňte si

Něco nejde podle představ? Neberte si to tak. Jste na dovolené, užijte si ji tak, jak chcete. Nenechte se vyvést z míry tím, že vám u moře prší nebo je na horách málo sněhu. Vždy dokážete vymyslet něco, čím se zabavíte a jak se zrelaxujete. Neseďte na hotelu jako pecky.

Neplánujte každou hodinu

I když jste notoričtí plánovači, dejte si pauzu. Když jste na novém místě, užijte si jej beze spěchu a bez obav, že nějakou položku ze svého seznamu nestihnete. Uberte plyn a nechte si během svého cestování prostor pro nečekané. Celý váš výlet přeci nemusí podléhat doporučeným lokacím na Yelpu.

Odložte foťáky

Ať už fotíte jen pro sebe, abyste si výlet za pár let připomněli, pro známé nebo na svůj Instagram – na chvilku ty foťáky zahoďte. Co z toho, že budete mít město nafocené na pěti seti snímcích? Neužívejte si svůj výlet jen skrze hledáček foťáku a display chytrých telefonů. Vnímejte neznámá místa taková, jaká jsou.

Ochutnávejte

Nesázejte na špagety nebo smažák s hranolky. Zkuste něco nového. Nelpěte na tom, abyste za každou cenu zkusili to nejlepší, a strávili hodiny tím, že budete na internetu vyhledávat recenze. Zkuste být dobrodružní a prostě během procházky městem zapadněte tam, kde to nejlépe voní.

Cestujte i v průběhu roku

Místo čtrnáctidenního zájezdu v létě, na kterou jste urputně šetřili celý rok. Ve výsledku totiž nezáleží na délce dovolené. Naopak riskujete, že se vám bude hůř plánovat a něco se na ní pokazí. Klidně se můžete někdy v průběhu roku s někým blízkým sebrat a jet na prodloužený víkend jen vedle do sousedního státu. Z každého cestování ještě nějakou dobu čerpáte energii – proč i to tedy nepodělit do celého roku?

Balte s rozumem

Skutečně potřebujete troje boty, dva svetry a zimní bundu, i když teplota v noci nepadá pod patnáct stupňů? Balte skutečně jen to, co potřebujete, a to i když jedete autem – o to je to nebezpečnější, protože si připadáte nelimitovaní. Ale stojí vám to za to, tahat se s dvacetikilovým kufrem a potom všechno prát?

Informujte se

Zvlášť pokud nenávidíte jakékoli plánování. Měli byste vědět, co vás přibližně čeká. Aby se vám nestalo, že skončíte v široko daleko nejdražším hotelu nebo se budete celou dovolenou plácat po nepříjemném okolí, když je za rohem něco zajímavějšího.

A především?

Když se na dovolené dobijete energií a získáte novou chuť do života, nezapomeňte na to a udržte si tento pocit i poté, co se vrátíte. Nevrhejte se hned z dovolené do práce, aby to pro vás nebyl takový šok.

Cestování nám pomůže uvolnit se. Někam s přáteli vyražte ještě předtím, než začne sněžit.


Inspirováno článkem z Success.com

Sabina Dudová

Sabina Dudová

Studentka japonské filologie a žurnalistiky. Sarkastický fantasta s nosem zabořeným v knihách. Nezastavitelný žvanil, jakmile dojde na cokoli spojeného s japonskou kulturou.
Sabina Dudová

Add Comment

Click here to post a comment