Zažíváte často stres? Možná děláte nějakou chybu

stres

Máte stresující práci? Život? Stres není dobrý přítel a je třeba s ním bojovat. Přečtete si několik strategií, jak je možné se stresem zatočit, nebo jej alespoň zmírnit.

Necítit se provinile

Mnoho z nás tráví hodně času tím, že se stresuje zbytečnými věcmi. Cítíme se provinile, že náš život není dokonalý nebo vybalancovaný. Život ale nikdy nemůže být dokonalý, jelikož jsou tu stále sny a cíle, kterých chceme dosáhnout.

Spokojte se s „dobrým“

Někdy je sice super být v něčem skvělí nebo přímo dokonalí, ale ne vždy je to možné. Pokud nestíháte a musíte udělat mnoho věcí naráz, někdy prostě stačí udělat věci ne perfektně, ale dobře. Pokud uklízíte dům před příjezdem návštěvy, která se ale ohlásila dřív, než bylo plánováno, spokojte se s úklidem na 80%. Stejně nikdo kromě vás ten mini rozdíl nepozná.

Dostatečné množství spánku

Možná si říkáte, že hodina práce večer navíc přece není nic špatného. Opak je ale pravdou. Je dokázáno, že lidé, kteří mají méně spánku, mohou rychleji přibírat na váze, dělat více chyb a dokonce i umírají dříve. Snažte se proto určit si přesnou hodinu, kdy půjdete spát (nejlépe kolem 22-23 hodiny) a opravdu to poté dodržet.

Lidé, kteří mají nedostatek spánku, dělají více chyb, a jsou náchylnější k přibírání na váze.

Rozhodujte se více o tom, jak strávíte váš čas

Tím, že budete o hodinu déle v práci, přijdete o hodinu s vašimi blízkými. Bezcílným surfováním na internetu ztratíte dvě hodiny, během kterých jste se mohli věnovat četbě nebo se naučit něco nového. Pokud si v organizaci času nejste jisti, pište si, co je potřeba zařídit a v kolik hodin danou aktivitu chcete ukončit.

Stále vás trápí stres? Nebojujte s nepořádkem

Čistota v bytě je samozřejmě důležitá. Tohle je ale jiný druh nepořádku, který nemusí být nutně na škodu. Pokud se v takovém prostředí vyznáte, stačí to pro to, abyste se cítili šťastni. Neustálé uklízení věcí na to „správné místo“ může ve výsledku totiž stresovat lidi kolem vás a hlavně – vás samotné.

Je nepořádek a nepořádek.

Vypněte všechny přístroje

Někdo říká, že při televizi relaxuje, ale spíše, než relaxace může jít o naučený zvyk. Zkuste někdy, až přijdete domů z práce vypnout televizi, počítač, mobil a užívat si nerušenou chvilku v klidu a tichu. Můžete si vzít do ruky knížku nebo zkusit malovat. Prostě cokoli, co je dalece vzdáleno od techniky.

Inspirováno článkem ze Success.com.

 

Add Comment

Click here to post a comment