Seriál sebepoznání díl 3: Jak žít naplněný život?

neobycejnyzivot3

Už jsme vám přinesli první a druhý díl seriálu sebepoznání a nyní přinášíme díl třetí. Všechny díly přináší tipy, jak vystoupit z davu, jak žít naplněný život a být neobyčejným člověkem. Pro ostatní, ale, a to především – pro sebe samé.

#1 Přestaňte taktizovat

Možná se někdy vyplatí chovat se tak, aby nám to přineslo určité ovoce. Dělá to ale radost nám samotným? Nepípá nám poté v hlavě červená kontrolka, která říká, že tohle už je možná moc? Díky stálému taktizování se dostáváme do stresujícího módu, který poté trvá stále.

#2 Smějte se

Smích je blahodárný. Zkuste ho používat nejen ve chvílích štěstí, ale i v okamžicích, kdy se vám něco nepodaří. Zasmějte se situaci. Stejně nikdy nemáme věci stoprocentně pod kontrolou.

Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější.

#3 Běžte do postele unavení

Každý podle svého svědomí – kdy naposled jste šli do postele skutečně unavení? Ne obyčejně, ale tak, že cítíte, že jste celý den, od rána až do večera využili naplno?

#4 Dejte cizímu člověku dárek

Jen nějakou maličkost. Neptejte se sami sebe proč. Prostě jen tak. Pro radost.

#5 Převezměte iniciativu

Jste většinou spíše v pozadí? Zkuste jednou převzít otěže.

#6 Zeptejte se, co můžete udělat lépe

Nikdo není dokonalý, a všichni se můžeme neustále zlepšovat. Přestože se cítíte spokojení, neusněte na vavřínech. Zeptejte se ostatních, co by se třeba dalo zlepšit. Je možné, že vás odpovědi překvapí.

#7 A poté poslouchejte kritiku

Konstruktivní kritika, která není namířená přímo proti naší osobě, nás může dostat dále. Pamatujte na to.

#8 Buďte trpěliví

Žijeme ve velmi rychlé době. Díky tomu chceme mít všechno okamžitě a nemáme rádi čekání. Čas je sice nenahraditelný, zkusme ale někdy udělat druhým radost tím, že na ně nebudeme tolik naléhat. Nebudeme nepříjemní, protože chvátáme na schůzku, zkusíme prostě a jednoduše zvolnit tempo.

#9 Řekněte svůj názor navzdory nesouhlasu

Cítíte, že všichni okolo vás mají jiný názor, než vy? A proto se uchylujete do pohodlného mlčení? Zkuste někdy vyjádřit svůj názor přesto, že cítíte, že budete sami. Může se stát, že váš názor sdílí mnoho dalších lidí.

Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít. Mark Twain

#10 Mějte sen

Lidé, kteří mají sen, mohou pracovat na tom, aby jej dosáhli. Sny nás drží nad vodou, když už nemáme nic jiného. Zamyslete se nad tím vaším.

 

Inspirováno článkem z The Success.com.

 

Add Comment

Click here to post a comment